Желана чиста победа постигна “Добруджа 07”

Размер на шрифта: a | a | a 13:54 12 февруари 2018
Мъжкият волейболен тим на “Добруджа 07” записа очаквана, но най-вече желана чиста победа с 3:0 гейма над “Тетевен Волей” в мач от 18-и кръг в Суперлигата. Водени от своя капитан Димитър Маринков, който отсъстваше в предните два кръга, добричлии наложиха волята си на игралното поле в зала “Добротица”. Избраниците на треньора Петър Пенев спечелиха отделните части с 25:22, 25:16 и 25:20 точки. Доминацията в първите два гейма на домакините бе осезаема, като те поддържаха комфортна дистанция в точково отношение спрямо съперника от Тетевен. Гостите обаче влязоха доста нахъсано в третата част, като взеха началните разигравания и поведоха в резултата. За да не изпусне срещата от контрол, на наставника на добруджанци му се наложи да прави спешни смени в движение. Много добро включване имаха опитният разпределител Христо Енков и Мартин Мечкаров, който не прояви особени сантименти към бившите си съотборници. За пореден път топреализатор в двубоя стана Жулиен Георгиев с 13 точки. С 12 и 11 на сметката си завършиха съответно Димитър Маринков и Денис Чавдаров. Добричлии заемат 7-о място във временното класиране в елита с 26 точки /9 победи и 9 загуби/. В следващия кръг в зала “Добротица” гостуват съседите от “Черно море” /Варна/.
За “Добруджа 07” играха: Д. Димитров, Д. Маринков, Св. Арнаудов, Ж. Георгиев, Д. Чавдаров, Н. Нешев, Н. Тодоров - либеро /Хр. Христов, Хр. Енков, М. Мечкаров/.

“Добруджа 07” се движи по... Балчиклии спечелиха преди... Хандбалистите паднаха от... Атлетка от СКЛА „Добруджа”... За задължителна победа излиза... За положителен резултат... Петима „юнаци” спорят на... Лекоатлетически клуб... С пет медала се завърнаха... Дублиращият тим на... Заключителна проверка в... До бронз достигна боксьор на... Балчиклии се справиха със... Хандбалистите надделяха в... Девета шампионатна победа... Две домакински проверки на... За гостуването на „Локо” /Вн/... Юношите на „Добруджа 07”... Николай Милков оглави отново... Опитен нападател започна със... Волейболистите на „Монтана”... Втори бронз взе Радосвета... Силен старт за хандбалистите Галин Костадинов защити името... За бронз се пребори Радосвета... Дубълът на “Лудогорец”... За челните места отиват в София... „Черноморец” /Бч/ избра пак... Увеличиха бюджета за спорт със... Хандбалистите играят в Кубрат...