Втори в България завършиха хандбалистите на „Добруджа”

Голмайсторският приз стана притежание на Джошкун Якубов с 208 попадения

Размер на шрифта: a | a | a 14:13 29 май 2018
За втора поредна година хандбалистите на „Добруджа” не успяха да се преборят за шампионската титла на страната, като отново отстъпиха на „Локомотив” /Варна/. В мач №2 от финалната серия „железничарите” се наложиха с 28:19 /12:11/ в зала „Русалка” и след 2:0 победи ликуваха с купата и златните медали в „А” РХГ. Титлата е десета в историята на варненци, които спечелиха и купа „България” през сезона. Освен това добричлии не можаха да прекъснат успешната серия на „Локо” /Вн/, чийто тим записа рекордна 49-а поредна победа в първенството и турнира за Купата. „Жълто-зелените” се държаха равностойно на игралното поле до средата на второто полувреме, когато „железничарите” заздравиха изявите си в защита и допускаха по-малко брак в атакуващ план. На срещуположният полюс бяха домакините, които сякаш нямаха ясна идея за противодействие и с наближаването края на мача тотално се обезвериха. След последният съдийски сигнал в семпла обстановка стана награждаването на призьорите в елита. Голмайстор в първенството с 208 попадения стана хандбалистът на „Добруджа” Джошкун Якубов. Последните пет от тях бяха отбелязани в заключителния двубой за сезона, а като награда той получи специална статуетка. Отличието за най-полезен състезател отиде при Бранимир Балчев от състава на „Локомотив” /Вн/. Отборът на „Добруджа” от своя страна получи купа за второто място и сребърни медали. Златото напълно заслужено заблестя на гърдите на хандбалистите от морската столица, които триумфираха с шампионската купа.

Съперниците за контроли... Братя Димитрови взеха бронзови... Бриджори от цял свят се срещат... „Добруджански спортист”... Стойка Петрова стана първа в... Драго Стойчев и компания... „Юнаците” нямат спирка,... С „Ботев” /Пд/ на финалите в... Волейболистките от СУ ”Св. Св.... Хандбалистите на СУ „П. Р.... “Добруджа” стартира от... Балканска титла за Валентин... Три точки разделиха Вержиния... Петима млади атлети от СКЛА... Галин Костадинов залага на три... Потвърдиха участието на... Коловати посети с японска... Валентин Андреев се цели в... Борецът Кристиан Димитров е... „Устрем” /Дончево/ достигна... Хандбалистите от Бургас... Вицеевропейски шампион по... Децата на “Добруджа” са шести... Множество отличия грабнаха... Дали Добричка област ще излъчи... „Добруджа 07” се спря на... 30 отбора спорят за трофея и... Добрички таланти ще играят под... Тежкоатлет на „Добруджа”... До три медала достигнаха...