Волейболистите се пречупиха у дома

„Добруджа 07” - „Пирин” /Р/ - 1:3 /23:25, 20:25, 25:18 и 20:25/

Размер на шрифта: a | a | a 13:12 26 октомври 2016
Изненадваща загуба претърпяха волейболистите на „Добруджа 07” при първото си домакинство в новото първенство в Суперлигата на България. Добричлии бяха прекършени с 1:3 гейма в зала „Добротица” от отбора на „Пирин” /Разлог/. Гостите влязоха по-концентрирани в срещата и се възползваха максимално от колебанията в добруджанските редици, като надделяха в първите две части на 23 и 20 точки. Избраниците на Мирослав Живков, който в този мач не бе на скамейката предвид полученият картон в първи кръг в Дупница, не се предадоха и върнаха надеждите на привържениците си по трибуните за обрат. Шампионите постепенно стопиха преднината на съперника при началните разигравания в третата част и след 25:18 намалиха на 1:2. Тимът от Разлог затвърди впечатлението, че е костелив орех и в решителния четвърти гейм. Равновесието на игралното поле се запази до 17:17, след което гостите поеха нещата в свои ръце, за да достигнат до 25:20 и втора поредна победа в първенството. Както и на старта, най-много точки за „Добруджа 07” в двубоя - 26 заби Жулиен Георгиев. Топ реализатор в мача с 30 точки стана Венцислав Георгиев от „Пирин”, който бе трудно удържим на мрежата. Добричлии остават с победа и загуба, което им отрежда 7 място във временното класиране. Начело в Суперлигата при мъжете са съставите на „Монтана”, ЦСКА и Пирин /Р/.
В следващият 3-и кръг, в неделя, волейболистите на „Добруджа 07” гостуват в Кърджали на „Арда”. Срещата в зала „Арпезос” е с начало 18,00 часа.

С два отбора по-малко остава... „Трофи Тур“ преминава и през... До равенство в Горна Оряховица... Балчиклии не се огънаха пред... Вирус вади Пешков от групата за... На 14 август се събират... В първа домакинска победа се... С точката срещу удобен... „Камчия” събира бойни... Събират кандидатите за... С областно дерби започва... Българи надделяха при мъжете и... Kаварна е домакин на държавното... Балчиклии откраднаха точка от... Феновете на „Пирин” и... Определят съперниците на... Бургазлия грабна купа... „Добруджа” открива сезона на... Диян Божилов: Целта ни е да се... Ветераните първи показаха... Георги Иванов ще участва на... Радосвета Симеонова закри... С гостуване на „Черноморец”... Лятно изпитание предстои пред... 22-ма футболисти картотекират... В шестицата на Балканиадата... Трима пропуснаха... Трети турнир по подводен... „Милан” и „Левски” се срещат... “Албена” се подготвя за...