Волейболистите отстъпиха за Суперкупата, но обнадеждиха привържениците си

Размер на шрифта: a | a | a 12:26 02 октомври 2017
Волейболистите на “Добруджа 07” загубиха с 1:3 гейма от “Нефтохимик” срещата за Суперкупата на България, която се състоя в зала “Колодрума” в Пловдив. Шампионите от Бургас, които направиха сериозна селекция през лятото, прекършиха носителят на купа “България” с успех в отделните части - 21:25, 25:15, 25:18 и 25:23. Избраниците на новия старши треньор Петър Пенев започнаха със самочувствие двубоя и с добре организирана игра разколебаха съперниковите звезди. Така след серия отлични отигравания добруджанци наложиха волята си и поведоха с 1-0 след 25:21 точки. През втория гейм опитните състезатели от морския град, водени от Найден Найденов, подобриха значително играта си на мрежата и при изпълнение на сервис, за да надделеят с 25:15. Тази сериозна разлика до известна степен повлия върху самочувствието на добричлии. Все пак в третия гейм “Добруджа 07” поведе с 5:2, но постепенно нещата се обърнаха в полза на съперника, който дръпна с 18:11. Обратът се оказа трудно осъществим и след 25:18 “Нефтохимик” достигна да 2-1. Четвъртата част премина доста оспорвано, като при 23:22 в полза на съперника избраниците на Петър Пенев не успяха да накажат грешка на бургазлии, които се съвзеха и след 25:23 триумфираха за втора поредна година със Суперкупата. Въпреки поражението, добричките волейболисти показаха, че са равностойни на шампиона, а в хода на първенството в Суперлигата постепенно ще разкриват истинският си потенциал. Най-резултатен за добруджанци в мача бе Жулиен Георгиев, записал на сметката си 21 точки.
“Добруджа 07” започна в състав: Хр. Енков, Д. Маринков, Ж. Георгиев, Св. Арнаудов, Д. Чавдаров, М. Мечкаров, Хр. Христов /либеро/.

С два отбора по-малко остава... „Трофи Тур“ преминава и през... До равенство в Горна Оряховица... Балчиклии не се огънаха пред... Вирус вади Пешков от групата за... На 14 август се събират... В първа домакинска победа се... С точката срещу удобен... „Камчия” събира бойни... Събират кандидатите за... С областно дерби започва... Българи надделяха при мъжете и... Kаварна е домакин на държавното... Балчиклии откраднаха точка от... Феновете на „Пирин” и... Определят съперниците на... Бургазлия грабна купа... „Добруджа” открива сезона на... Диян Божилов: Целта ни е да се... Ветераните първи показаха... Георги Иванов ще участва на... Радосвета Симеонова закри... С гостуване на „Черноморец”... Лятно изпитание предстои пред... 22-ма футболисти картотекират... В шестицата на Балканиадата... Трима пропуснаха... Трети турнир по подводен... „Милан” и „Левски” се срещат... “Албена” се подготвя за...