Волейболистите минаха безпроблемно през Дупница

Размер на шрифта: a | a | a 13:51 25 януари 2018
Волейболистите на „Добруджа 07” за пореден път проявиха психическа устойчивост и отборен дух, като записаха напълно заслужена победа в среща от междинния 15-ти кръг в Суперлигата на България. Избраниците на треньора Петър Пенев не оставиха съмнение в превъзходството си в Дупница срещу местния „Марек Юнион - Ивкони” и надделяха с 3:0 гейма. Отделните части бяха спечелени от добричлии с 25:20, 25:20 и 25:12 точки. Домакините поддържаха известно равновесие на игралното поле единствено в първите два гейма, след което бяха разпилени пред погледа на привържениците си от добруджанци. Тон за смазващото превъзходство в заключителната трета част на гостите даде разпределителят Денимир Димитров, който активно бе подпомогнат от останалите си съотборници. Най-резултатен в двубоя отново бе обичайният заподозрян - Жулиен Георгиев. Талантливият диагонал завърши с впечатляващите 21 точки. Капитанът Димитър Маринков се отчете с 12 точки. Победата бе седма за добричлии от началото на сезона, като те вече заемат 7-о място в таблицата за временно класиране с актив от 20 точки. На 27 януари /събота/ в зала „Добротица” гостува състава на „Арда” /Кърджали/. Мачът от 16-ти кръг е с начало 18,00 ч.
За „Добруджа 07” играха: Д. Димитров, Д. Маринков, Ж. Георгиев, Д. Чавдаров, Св. Арнаудов, Н. Нешев, Хр. Христов - либеро /Хр. Енков, Н. Тодоров, П. Христосков/.

Драгомир Стойчев грабна... „Добруджа 07” излиза на... Наградиха най-добрите в... Областният управител посрещна... Албена е домакин на държавни... “Добруджа 07” се движи по... Балчиклии спечелиха преди... Хандбалистите паднаха от... Атлетка от СКЛА „Добруджа”... За задължителна победа излиза... За положителен резултат... Петима „юнаци” спорят на... Лекоатлетически клуб... С пет медала се завърнаха... Дублиращият тим на... Заключителна проверка в... До бронз достигна боксьор на... Желана чиста победа постигна... Балчиклии се справиха със... Хандбалистите надделяха в... Девета шампионатна победа... Две домакински проверки на... За гостуването на „Локо” /Вн/... Юношите на „Добруджа 07”... Николай Милков оглави отново... Опитен нападател започна със... Волейболистите на „Монтана”... Втори бронз взе Радосвета... Силен старт за хандбалистите Галин Костадинов защити името...