„Войводина” преодоля добруджанци

Размер на шрифта: a | a | a 12:22 15 септември 2017
Пет гейма изиграха в контролна среща в зала „Добротица” волейболните отбори на „Добруджа 07” и „Войводина” /Нови Сад/. Гостите от Сърбия, които водят тренировъчни занимания вече 40 дни, демонстрираха по-добра форма и закономерно надделяха с 3:1. Изигра се и пета допълнителна част, в която късметът се усмихна на домакините. Спарингът започна равностойно, като с успех в първия гейм с 19:25 се поздравиха гостите. Добричлии изравниха след 25:21 точки във втората част. Постепенно състезателите на „Войводина” вдигнаха оборотите, за да се стигне до 11:25 и 18:25 в тяхна полза. Своеобразният тайбрек бе спечелен от домакините със 17:15, с което бе оформено крайното 2:3. Стабилни изяви за добричлии имаше национала Велизар Чернокожев, който бе сред най-резултатните на игралното поле. Диагоналът обаче все по-настойчиво се отдръпва от „Добруджа 07”, защото до дни трябва да се присъедини към новия си тим в Иран. Старши треньорът на домакините Петър Пенев заяви, че некартотекирането на В. Чернокожев при добруджанци няма да е изненада, защото за трансфера му в чужбина се е знаело отдавна и е въпрос на време това да се случи. Наставникът отново потвърди, че ядрото на отбора е оформено и няма да се търсят външни попълнение на всяка цена. А ще се обърне по-голямо внимание и ще се даде шанс на местни момчета от школата да търсят утвърждаване в мъжката формация на клуба. Вчера вечерта отборите на „Добруджа 07” и „Войводина” трябваше да изиграят планираната втора проверка в зала „Добротица”, след което сърбите поемат към дома. До мача за Суперкупата на България на 30 септември добричлии вероятно ще приемат поканата за контроли от страна на „Черно море” /Варна/.

Волейболистите атакуват нова... На пет девойки залагат в СКЛА... Алтен Атанасова гони личен... Йордан Михайлов се завърна в ХК... Балчиклии отстъпиха на... И Георги Колев напусна Добрич Преминал през „Добруджа 07”... Кадетите на „Добруджа 07”... Тийнейджър от Добрич премина... Нова билярдна лига стартира в... Победа и загуба за “Добруджа... Ново попълнение се присъедини... Първи медали в „Асикс арена”... „Добруджа 07” защитава Купата... 15 футболисти започнаха... С „Пирин” /Р/ спорят добричлии... „Добруджа 07” постави... Учениците започнаха битките на... В „Балчик къп” се включват... Теодор Йорданов ще играе на... Финален щурм на столичните... С мач срещу „Левски” започват... Юндер Бейтула гледа към... Пловдивска двойка изпревари... Хандбалистите започнаха... Добричлията Теодор Йорданов... Баща и дъщеря триумфираха в... Предстоят решителни битки за... Два съперника за контроли... Добричките бриджори напомниха...