Три минути разделиха хандбалистите от победата в Габрово

„Чардафон” - „Добруджа” - 31:29 /14:15/

Размер на шрифта: a | a | a 14:45 09 май 2018
Хандбалистите на „Добруджа” изпуснаха в заключителните 3 минути победата в Габрово срещу „Чардафон” във втори мач от полуфиналната плейофна фаза в мъжкото първенство на България. Домакините надделяха с 31:29, с което изравниха серията до 1:1 победи. По този начин ще се изиграе трети заключителен двубой в зала „Русалка”, насрочен за 12 май, като след неговия завършек ще стане известно името на втория финалист в шампионата, който ще се изправи срещу „Локомотив” /Варна/. Президентът и старши треньор на „жълто-зелените” Георги Андреев изрази съжаление, че избраниците му са загубили в края спечелена среща. Мачът се разви под наша диктовка и контролирахме събитията на игрището през цялото първо полувреме, когато се оттеглихме за почивка с преднина от 15:14. И през втората част момчетата се придържаха към тактическите указания, което ни позволи да дръпнем в резултата с 20:15. Всичко рухна в последните 3 минути, когато имахме аванс от два гола. Необяснимо за мен допуснахме прекалено голям процент технически брак, а оттам се сринахме и психически. Като добавим лекото домакинско съдийско рамо, нещата излязоха извън контрол, не скри разочарованието си наставникът. Положителното според Г. Андреев все пак е, че воденият от него състав е показал по-добра игра от съперника на негов терен. Всичко вървеше по план, като неочаквано за всички не издържахме във финалните епизоди от битката в Габрово. Надявам се в Добрич да сме далеч по-концентрирани, за да се класираме на финала. Ще работим върху психическата устойчивост и ще проведа специален разговор с момчетата през седмицата. Хубавото след гостуването на „Чардафон” е, че няма хандбалисти със сериозни здравословни оплаквания, което означава, че ще разчитам на оптимален състав пред наша публика, каза в заключение клубният шеф.

Отборът на ДГ “Слънчице”... Ясен е жребият за европейското... „Славейковци” показаха как... Разпределят медалите по тенис... Седем медала грабнаха... Финал на североизток предстои... Тимът на ФК „Добруджа” до 12... Нов успех за Симеонова в... “Добруджа” спечели и във Варна Хандбалистите на “Локомотив”... “Черноморец” /Бч/ падна от... Денят на предизвикателството... Местните тенисисти се добраха... На благоприятна развръзка във... „Добруджа” заби 9 гола и... Стартира „Мини Шампионска... Домакински турнир решава... Спортното училище изпрати... Добрич се включва в Световния... Учениците разпределят... Мира Николова достигна до... Купата за първото място на... Хандбалният „Калиакра” е... Денят на българския спорт... Децата на „Добруджа” отвяха... Две призови места за Симеонова... Мирчев спаси точката за... Хандбалистите подчиниха... Кметът награди най-добрите в... Децата на „Тийнейджър” са...