Шампионите преодоляха първото препятствие в зала „Добротица”

„Арда” се запъна само гейм, за да отстъпи с 0:3 пред добричлии

Размер на шрифта: a | a | a 13:45 26 януари 2017
Волейболистите на „Добруджа 07” записаха очакван успех срещу „Арда” в среща от XIV кръг в Суперлигата на България. Шампионите взеха рутинна победа с 3:0 гейма в зала „Добротица”. Гостите от Кърджали оказаха сериозен отпор единствено през първата част, в който в известни периоди водиха в резултата, но на финалната права избраниците на треньора Мирослав Живков надделяха с 25:23. В останалите два гейма добричлии стабилизираха играта си и закономерно достигнаха до 25:17, 25:19 и крайното 3:0. За преодоляването на колебанията в игрови план при добруджанци допринесе появата на полето на опитните Христо Енков и Светослав Арнаудов. С най-много точки на сметката си от домакините завърши Жулиен Георгиев - 18, Димитър Маринков се отчете с 12, а Алекс Грозданов с 10 точки. Благодарение на успеха добричлии се укрепиха на четвърто място във временното класиране в елита с 30 точки /10 победи и 4 загуби/. Домакинската серия на „Добруджа 07” през седмицата продължава с нов сблъсък. В събота в зала „Добротица” гостува отбора на „Миньор” /Перник/.

За летящ старт се подготвят... Волейболистите гонят... Тенисисти от Варна и София... Победоносно през Пазарджик... Рекордът в трибоя е изненадал... Успешен дебют за атлетите от... Драгомир Стойчев грабна... „Добруджа 07” излиза на... Наградиха най-добрите в... Областният управител посрещна... Албена е домакин на държавни... “Добруджа 07” се движи по... Балчиклии спечелиха преди... Хандбалистите паднаха от... Атлетка от СКЛА „Добруджа”... За задължителна победа излиза... За положителен резултат... Петима „юнаци” спорят на... Лекоатлетически клуб... С пет медала се завърнаха... Дублиращият тим на... Заключителна проверка в... До бронз достигна боксьор на... Желана чиста победа постигна... Балчиклии се справиха със... Хандбалистите надделяха в... Девета шампионатна победа... Две домакински проверки на... За гостуването на „Локо” /Вн/... Юношите на „Добруджа 07”...