Победа в Бургас взеха хандбалистите

Размер на шрифта: a | a | a 13:53 07 ноември 2017
Мъжкият хандбален тим на „Добруджа” се поздрави с успех при гостуването в Бургас на „Фрегата”. Срещата бе от VII кръг на „А” РХГ, като добричлии надделяха с 33:28. „Жълто-зелените” показаха повече спортно-технически достойнства срещу подмладения отбор на домакините и дадоха заявка за достигане до победата още през първото полувреме, като до почивката дръпнаха с 18:12. И през втората част добруджанци задържаха нивото си на игра, с което безпроблемно поддържаха аванса в  резултата. Лидерът в голмайсторската листа в елитната група на страната – Джошкун Якубов отново бе сред най-резултатните на терена. Добричкият състезател се отчете с 11 попадения, а с цялостното си представяне затвърди водещата си роля в състава. Якубов вече има 64 реализирани гола от началото на сезона. Той бе подкрепян дейно от съотборника си Михаил Нейчев, забил 8 гола в съперниковата врата. Златан Петров вкара 4, а Александър Димитров опъна 3 пъти мрежата на „Фрегата”. Победата бе под №4 за „Добруджа” през есента, като с 8 точки заема четвъртата позиция във временното класиране. Водач в подреждането е отборът на „Локомотив” /Варна/ с 12 точки. В дербито на морската столица през уикенда „железничарите” записаха 30-а поредна победа, след като подчиниха съгражданите си от „Спартак” с 31:22 /14:11/. На 11 ноември, когато са насрочени мачовете от VIII кръг, „Добруджа” се изправя именно срещу „Спартак” /Вн/.

„Добруджа 07” чака решението... „Черноморец” /Бч/ се изнася... Министерството на спорта... Ръководството на ХК... Дисципът поряза балчиклии с... Чернокожев замества кубинец в... Хандбалистите приключиха... “Добруджа” спечели... Волейболният “Черно море”... Балчиклии не преклониха глава... Националката Радосвета... Чернокожев се отправи за... С ново нападение „Добруджа”... Към място в тройката се цели... В Балчик се готвят за битка с... „Левски” затвори кръга с бой... За 13-ти път стягат куфарите за... Подготовка за „Кубрат”... Хандбалистите играят два бързи... „Добруджа 07” ще подобрява... Поредно Общо събрание ще... Със злато и бронз приключиха... Равенство и победа за юношите... Футболистите спряха да... Кметът се среща с... Вицешампиони в Дряново станаха... Мъжкият тим на СКХ „Калиакра“... “Добруджа 07” достигна до... „Добруджа” завърши наравно в... Радосвета Симеонова се справи...