Пенко Коев спечели Великденския табла турнир

Размер на шрифта: a | a | a 15:09 10 април 2018
Пенко Коев е победителят от Великденския табла турнир, който ГЕРБ-Добрич организира в навечерието на светлия християнски празник. Участниците в състезанието, сред които и четири дами, играха по точкова система до 5 точки чрез елиминиране. Сред майсторите на заровете бяха бившият треньор на националния отбор по волейбол Георги Василев и един от най-успешните състезатели по спортен бридж - Милена Николова. В турнира се включиха и трима представители на териториалната организация на глухите. Съдия беше председателят на СГЕРБ в Добрич Красимир Масурски.
Жребият отреди един срещу друг в началото на играта да застанат победителите от Коледния и Осмомартенски турнири, организирани от ГЕРБ, Пенко Коев и Галин Михайлов. На финала трето и четвърто място си оспорваха Ивелина Недкова и Атанас Бакларов, като дамата зае почетната четвърта позиция. Бронзовия медал и купата за трето място спечели Атанас Бакларов. На второ място се класира Димитър Димитров. Първи стана 49-годишният Пенко Коев, който има частен бизнес и редовно участва в табла турнири.
Народният представител Даниела Димитрова награди призьорите и им връчи красивите купи и медали, както и парични награди, осигурени с лични средства от нея. Тя благодари на всички за отделеното време и отправи пожелания за светли празници, топлина в дома, здраве и успех. Козунаци за празника имаше за всички участници в турнира. Състезателите от своя страна споделиха своето задоволство от организацията на надпреварата. Те предложиха табла турнирите да продължат. Следващият ще бъде организиран по повод Деня на Добрич – 25 септември, като идеята е в него да бъдат поканени и състезатели от чужбина.
Участниците играха на професионални табли, на които през 2016 г. в КК Албена бе поставен рекорд на ГИНЕС за най-много играещи табла на едно място в рамките на един час. Те бяха предоставени с любезното съдействие на „Леопард Трейдинг“.