Летящ старт за волейболистите на „Добруджа 07”

Размер на шрифта: a | a | a 14:14 19 януари 2017
Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07” не разочарова привържениците си, като записа изразителна победа в първия официален мач за 2017 г. На старта във втория полусезон в Суперлигата на страната добричлии надделяха с категоричното 3:0 гейма над „Марек Юнион - Ивкони”. По този начин шампионите регистрираха втори успех за първенство срещу съперника от Дупница. Отделните части бяха спечелени от избраниците на треньора Мирослав Живков с 25:22, 25:20 и 25:10. Гостите оказаха съпротива само в първите два гейма, но концентрацията и волята за победа сред добричките състезатели бяха на висота и те заслужено се поздравиха с успех. Добруджанци отказаха окончателно марекчани от надеждите да измъкнат нещо в срещата през третата част. Домакините бяха пълновластни господари на игралното поле, за да достигнат до 25:10 и 3:0 за радост на зрителите в зала „Добротица”. Най-резултатни в добричкия отбор с 11 отбелязани точки бяха обичайно заподозрените - Жулиен Георгиев и Алекс Грозданов. Силни изяви на мрежата имаше и Мартин Мечкаров, допринесъл с 10 точки за победа №9 от началото на сезона. След 12 шампионатни кръга в елита „Добруджа 07” заема трета позиция във временното класиране с актив от 27 точки /9 победи и 3 загуби/. „Марек Юнион-Ивкони” пък е на шесто място с 16 точки  /6 победи и 6 загуби/.
За „Добруджа 07” играха: Д. Димитров, Д. Маринков, Ж. Георгиев, Ил. Петков, Ал. Грозданов, М. Мечкаров, Н. Тодоров /либеро/, Св. Арнаудов, Хр. Христов.

С два отбора по-малко остава... „Трофи Тур“ преминава и през... До равенство в Горна Оряховица... Балчиклии не се огънаха пред... Вирус вади Пешков от групата за... На 14 август се събират... В първа домакинска победа се... С точката срещу удобен... „Камчия” събира бойни... Събират кандидатите за... С областно дерби започва... Българи надделяха при мъжете и... Kаварна е домакин на държавното... Балчиклии откраднаха точка от... Феновете на „Пирин” и... Определят съперниците на... Бургазлия грабна купа... „Добруджа” открива сезона на... Диян Божилов: Целта ни е да се... Ветераните първи показаха... Георги Иванов ще участва на... Радосвета Симеонова закри... С гостуване на „Черноморец”... Лятно изпитание предстои пред... 22-ма футболисти картотекират... В шестицата на Балканиадата... Трима пропуснаха... Трети турнир по подводен... „Милан” и „Левски” се срещат... “Албена” се подготвя за...