Кметът Йордан Йорданов връчи наградата на Спортист №1 на Добрич за 2017 г. – Жулиен Георгиев.

Капитанът на мъжкия състав на ВК „Добруджа 07” Димитър Маринков получи купата за първото място при отборите.

Кметът награди най-добрите спортисти на Добрич за 2017 г.

Волейболистът Жулиен Георгиев и мъжкия състав на ВК „Добруджа 07” са №1 за годината

Размер на шрифта: a | a | a 14:26 21 декември 2017
По нов и нетрадиционен начин премина церемонията по награждаването на най-добрите спортисти и отбори на община Добрич за 2017 г. Тържеството се състоя в зала „Добротица”, а друг любопитен момент е свързан с факта, че за първи път от встъпването си в длъжност призовете бяха връчени от кметът Йордан Йорданов. Градоначалникът пожела на спортистите и техните треньори успехите им през новата година да се множат, а също да продължават да защитават достойно името на Добрич у нас и в чужбина. Той изрази надежда, че по пътя на диалога с членовете на ПК „Спорт и младежки” дейности към Общински съвет, ще направят така, че средствата за спорт в бюджета за 2018 г. да се увеличат и да способстват за развитието на младите таланти.
Победител в анкетата "Спортист на Добрич за 2017 г." стана волейболистът на ВК "Добруджа 07" Жулиен Георгиев. Възпитаникът на местната школа вдигна Купата на България през сезона, а в първенството остана на крачка от медалите - четвърто място. Младият волейболист бе най-резултатния състезател на отбора в голяма част от мачовете през годината и се превърна в основен играч на добричлии. Жулиен Георгиев събра 256 точки и изпревари с 16 каратеката Пеньо Пенев от КК "Самурай" - първи в страната, втори в света, девети в Европа. Трета в подреждането остана лекоатлетката на СКЛА "Добруджа 99" Радосвета Симеонова с 228 т. - националната шампионка за жени на маратон, спортно ходене и бягане с препятствия. Призьорите в 10-ката получиха плакети, грамоти и парични премии.
№1 в Добрич при отборите за четвърта поредна година стана мъжкия състав на ВК „Добруджа 07”. Купата бе връчена на капитана Димитър Маринков. През 2017 г. волейболният тим грабна Купата на България и завърши на четвърто място в Суперлигата. „Добруджа 07” събра 92 точки в допитването. Втори се класираха хандбалистите на „Добруджа” - мъже, с актив от 70 т. Те бяха отличени очаквано, благодарение на спечелените сребърни медали в първенството на „А” РХГ, както за 13-ото поредно участие в евротурнирите. Наградата прие вратарят на отбора Емил Иванов, който е и треньор в школата. Карате клуб "Самурай" - мъже, зае третата позиция в отборното подреждане. През сезона, водените от сенсей Димитър Христов „самураи” станаха шампиони на „ката” по време на държавното първенство, както и в турнира за купа „България”. Организаторите на тържеството тази година решиха да наградят отделно и треньорите на спортистите, намерили място в 10-ката.
Отличени бяха и първите трима в допълнителни две категории. На върха при най-добре представилите се млади състезатели се качи шахматистът Момчил Петков от ШК "Енергия 21" - републикански шампион на България за момчета. През 2017 г. той защити титлата си на първенството на Европейския съюз за състезатели до 12 години, а на световното в Бразилия се класира десети сред 93-ма участници, като кръг преди края имаше шанс дори за медал от форума на планетата. За приза "Най-добър млад талант" бяха номинирани 18 спортисти от Добрич. Втори е волейболистът на „Добруджа 07” Теодор Йорданов, който вече е част от първия отбор на клуба. Той бе избран за най-добър блокировач на държавното първенство за кадети, на което тимът от Добрич зае четвърто място. През лятото стана шампион на Балканите с националния отбор за юноши до 17 години и втори на Балканиадата за волейболисти до 19 г. На Европейското първенство до 17 год. България се класира на четвърто място с Т. Йорданов в състава. Трети в класацията е Тулчан Мехмед от КК „Самурай”, който е на 12 години. Той е първи на „ката” на световното, на държавното първенство и в турнира за купа "България".
Президентът на „Лайънс клуб - Добрич” Ивайло Милев награди най-добрите спортисти от града за 2017 г. при състезателите с увреждания. От организацията предоставиха парични награди, а на първа позиция застана Панайот Димитров от СК „Добруджански юнак” - бронзов медалист от Олимпийските игри за хора с увреден слух и световен шампион в същата категория. Негов личен треньор е Петър Петров. За подгласници на победителя бяха определени параолимпийката Милена Тодорова, състезателка по спортна стрелба, и Мустафа Мехмедалиев от СК Хищник” - четвърти на ЕП по канадска борба за хора с увреждания.
Десетте най-добри спортисти на Добрич за 2017 г.: 1. Жулиен Георгиев - ВК „Добруджа 07” - 256 точки; 2. Пеньо Пенев - КК „Самурай” - 240; 3. Радосвета Симеонова - СКЛА „Добруджа 99” - 228; 4. Джошкун Якубов - ХК „Добруджа” - 194; 5. Георги Иванов - СКЛА „Добрич” - 171; 6. Илиян Илиев - ХК „Добруджа” - 147; Светослав Люцканов - СК „Добруджански юнак” - 132; 8. Ивайло Йорданов - БК „Добруджа” - 128; 9. Юндер Бейтула - СКВТ „Добруджа” - 124; 10. Николай Минков - СКЛА „Добруджа” - 98 т.
Класиране при отборите: 1. ВК „Добруджа 07” /мъже/ - 92 точки; 2. ХК „Добруджа” /мъже/ - 70 т.; 3. КК „Самурай” /мъже/ - 41 т.

Волейболистите атакуват нова... На пет девойки залагат в СКЛА... Алтен Атанасова гони личен... Йордан Михайлов се завърна в ХК... Балчиклии отстъпиха на... И Георги Колев напусна Добрич Преминал през „Добруджа 07”... Кадетите на „Добруджа 07”... Тийнейджър от Добрич премина... Нова билярдна лига стартира в... Победа и загуба за “Добруджа... Ново попълнение се присъедини... Първи медали в „Асикс арена”... „Добруджа 07” защитава Купата... 15 футболисти започнаха... С „Пирин” /Р/ спорят добричлии... „Добруджа 07” постави... Учениците започнаха битките на... В „Балчик къп” се включват... Теодор Йорданов ще играе на... Финален щурм на столичните... С мач срещу „Левски” започват... Юндер Бейтула гледа към... Пловдивска двойка изпревари... Хандбалистите започнаха... Добричлията Теодор Йорданов... Баща и дъщеря триумфираха в... Предстоят решителни битки за... Два съперника за контроли... Добричките бриджори напомниха...