Кметът Йордан Йорданов връчи наградата на Спортист №1 на Добрич за 2017 г. – Жулиен Георгиев.

Капитанът на мъжкия състав на ВК „Добруджа 07” Димитър Маринков получи купата за първото място при отборите.

Кметът награди най-добрите спортисти на Добрич за 2017 г.

Волейболистът Жулиен Георгиев и мъжкия състав на ВК „Добруджа 07” са №1 за годината

Размер на шрифта: a | a | a 14:26 21 декември 2017
По нов и нетрадиционен начин премина церемонията по награждаването на най-добрите спортисти и отбори на община Добрич за 2017 г. Тържеството се състоя в зала „Добротица”, а друг любопитен момент е свързан с факта, че за първи път от встъпването си в длъжност призовете бяха връчени от кметът Йордан Йорданов. Градоначалникът пожела на спортистите и техните треньори успехите им през новата година да се множат, а също да продължават да защитават достойно името на Добрич у нас и в чужбина. Той изрази надежда, че по пътя на диалога с членовете на ПК „Спорт и младежки” дейности към Общински съвет, ще направят така, че средствата за спорт в бюджета за 2018 г. да се увеличат и да способстват за развитието на младите таланти.
Победител в анкетата "Спортист на Добрич за 2017 г." стана волейболистът на ВК "Добруджа 07" Жулиен Георгиев. Възпитаникът на местната школа вдигна Купата на България през сезона, а в първенството остана на крачка от медалите - четвърто място. Младият волейболист бе най-резултатния състезател на отбора в голяма част от мачовете през годината и се превърна в основен играч на добричлии. Жулиен Георгиев събра 256 точки и изпревари с 16 каратеката Пеньо Пенев от КК "Самурай" - първи в страната, втори в света, девети в Европа. Трета в подреждането остана лекоатлетката на СКЛА "Добруджа 99" Радосвета Симеонова с 228 т. - националната шампионка за жени на маратон, спортно ходене и бягане с препятствия. Призьорите в 10-ката получиха плакети, грамоти и парични премии.
№1 в Добрич при отборите за четвърта поредна година стана мъжкия състав на ВК „Добруджа 07”. Купата бе връчена на капитана Димитър Маринков. През 2017 г. волейболният тим грабна Купата на България и завърши на четвърто място в Суперлигата. „Добруджа 07” събра 92 точки в допитването. Втори се класираха хандбалистите на „Добруджа” - мъже, с актив от 70 т. Те бяха отличени очаквано, благодарение на спечелените сребърни медали в първенството на „А” РХГ, както за 13-ото поредно участие в евротурнирите. Наградата прие вратарят на отбора Емил Иванов, който е и треньор в школата. Карате клуб "Самурай" - мъже, зае третата позиция в отборното подреждане. През сезона, водените от сенсей Димитър Христов „самураи” станаха шампиони на „ката” по време на държавното първенство, както и в турнира за купа „България”. Организаторите на тържеството тази година решиха да наградят отделно и треньорите на спортистите, намерили място в 10-ката.
Отличени бяха и първите трима в допълнителни две категории. На върха при най-добре представилите се млади състезатели се качи шахматистът Момчил Петков от ШК "Енергия 21" - републикански шампион на България за момчета. През 2017 г. той защити титлата си на първенството на Европейския съюз за състезатели до 12 години, а на световното в Бразилия се класира десети сред 93-ма участници, като кръг преди края имаше шанс дори за медал от форума на планетата. За приза "Най-добър млад талант" бяха номинирани 18 спортисти от Добрич. Втори е волейболистът на „Добруджа 07” Теодор Йорданов, който вече е част от първия отбор на клуба. Той бе избран за най-добър блокировач на държавното първенство за кадети, на което тимът от Добрич зае четвърто място. През лятото стана шампион на Балканите с националния отбор за юноши до 17 години и втори на Балканиадата за волейболисти до 19 г. На Европейското първенство до 17 год. България се класира на четвърто място с Т. Йорданов в състава. Трети в класацията е Тулчан Мехмед от КК „Самурай”, който е на 12 години. Той е първи на „ката” на световното, на държавното първенство и в турнира за купа "България".
Президентът на „Лайънс клуб - Добрич” Ивайло Милев награди най-добрите спортисти от града за 2017 г. при състезателите с увреждания. От организацията предоставиха парични награди, а на първа позиция застана Панайот Димитров от СК „Добруджански юнак” - бронзов медалист от Олимпийските игри за хора с увреден слух и световен шампион в същата категория. Негов личен треньор е Петър Петров. За подгласници на победителя бяха определени параолимпийката Милена Тодорова, състезателка по спортна стрелба, и Мустафа Мехмедалиев от СК Хищник” - четвърти на ЕП по канадска борба за хора с увреждания.
Десетте най-добри спортисти на Добрич за 2017 г.: 1. Жулиен Георгиев - ВК „Добруджа 07” - 256 точки; 2. Пеньо Пенев - КК „Самурай” - 240; 3. Радосвета Симеонова - СКЛА „Добруджа 99” - 228; 4. Джошкун Якубов - ХК „Добруджа” - 194; 5. Георги Иванов - СКЛА „Добрич” - 171; 6. Илиян Илиев - ХК „Добруджа” - 147; Светослав Люцканов - СК „Добруджански юнак” - 132; 8. Ивайло Йорданов - БК „Добруджа” - 128; 9. Юндер Бейтула - СКВТ „Добруджа” - 124; 10. Николай Минков - СКЛА „Добруджа” - 98 т.
Класиране при отборите: 1. ВК „Добруджа 07” /мъже/ - 92 точки; 2. ХК „Добруджа” /мъже/ - 70 т.; 3. КК „Самурай” /мъже/ - 41 т.

„Добруджа” преодоля юношите... „Устрем” /Дончево/ започна... В лични постижения се целят... Беларуси или гърци се изправят... Казахстанският „Шахтьор”... „Черноморец” /Бч/ ангажира... До края на седмицата решават... „Черно море” си върна... На 18 август стартират мачовете... Освежават стадион “Дружба” по... Гимнастичките от „МИК -... Бриджорите разпределиха... “Добруджа” постигна класика... Балчиклията Валентин Андреев е... 750 лева бяха дарени по време на... “Добруджа” превзе на два пъти... Пореден шанс получават... Рекорден брой отличия... Три медала от републиканското... Юношата Иван Иванов даде... Втори в Европа на чук се нареди... “Добруджа” завъртя равенство... Радосвета Симеонова дублира... Добруджанска доминация в... Добруджанци отстъпиха пред... В титлата на 3 км се цели... Полицаи демонстрираха лична... Солидна група от СКЛА... Попълнение от Англия подсилва... Вторият отбор на „Лудогорец”...