Юношите на „Добруджа 07” паднаха у дома, насочват се към квалификации

Размер на шрифта: a | a | a 14:21 08 февруари 2018
Волейболният тим при юношите старша възраст на „Черно море” /Варна/ взе ценна победа в Добрич срещу връстниците си от „Добруджа 07”, с което си подпечата първото място в зоналната група „Д1” и ще придобие директна квота за републиканските финали. Два кръга преди края на редовния сезон „моряците” са без загубен гейм и актив от 24 точки. Варненци взеха дербито в зала УСШ с 3:0 гейма. Те надделяха в отделните части с 25:19, 25:20 и 29:27 точки. Въпреки поражението, добричките таланти заемат втора позиция в подреждането. Избраниците на треньора Веселин Великов са със 17 точки, дошли след 6 победи и 2 загуби. Наставникът не можеше да разчита в изминалото дерби пред собствена публика на двама основни състезатели – Теодор Йорданов и Димитър Матеев. На трето място е тимът на „Дунав” /Русе/, който в този кръг надигра „Хан Аспарух” /Исперих/ с 3:0 гейма и има 13 точки. Регламентът предвижда втория и третия в таблицата да продължат да спорят в допълнителни квалификации за място на финалите. Най-вероятно „Добруджа 07” и „Дунав” ще бъдат съставите, които ще имат втори шанс за попадане сред най-добрите в страната.
В неделя /11 февруари/ добричлии се изправят на мрежата срещу представителите на ВК „Обединена Варна `2015”. Срещата, която е с начало 14,00 ч., ще се състои отново в залата на УСШ. В последния 10-и кръг „Добруджа 07” гостува в Попово на едноименния отбор.

Драгомир Стойчев грабна... „Добруджа 07” излиза на... Наградиха най-добрите в... Областният управител посрещна... Албена е домакин на държавни... “Добруджа 07” се движи по... Балчиклии спечелиха преди... Хандбалистите паднаха от... Атлетка от СКЛА „Добруджа”... За задължителна победа излиза... За положителен резултат... Петима „юнаци” спорят на... Лекоатлетически клуб... С пет медала се завърнаха... Дублиращият тим на... Заключителна проверка в... До бронз достигна боксьор на... Желана чиста победа постигна... Балчиклии се справиха със... Хандбалистите надделяха в... Девета шампионатна победа... Две домакински проверки на... За гостуването на „Локо” /Вн/... Николай Милков оглави отново... Опитен нападател започна със... Волейболистите на „Монтана”... Втори бронз взе Радосвета... Силен старт за хандбалистите Галин Костадинов защити името... За бронз се пребори Радосвета...