Хандбалистите се класираха за полуфиналите в купа “България”

Размер на шрифта: a | a | a 13:30 18 декември 2017
Целта-минимум – достигане до финалната четворка в турнира за Купата на България по хандбал, изпълни мъжкия тим на “Добруджа”. В 1/4-финален мач добричлии преодоляха в Шумен с 32:26 състава на “Левски” /гр. Левски/. Съперникът оказа известна съпротива срещу “жълто-зелените” единствено през първото полувреме. Все пак добруджанци се оттеглиха за почивка при 19:16 в своя полза. И през втората част избраниците на треньора Георги Андреев продължиха да действат съсредоточено и резултатно, а финалната сирена дойде при резултат 32:26 и класиране за полуфиналите на надпреварата. Там добричлии ще се изправят срещу победителят в двойката между “Чардафон” /Габрово/ и “Пирин” /Гоце Делчев/. Срещите от финалната фаза на турнира е планирано да се състоят на 17-18 март през следващата година. Най-резултатен за “Добруджа” в последния официален двубой за 2017 г. бе Джошкун Якубов, забил 11 попадения в съперниковата врата. С 6 гола за победителите завърши Калин Евтимов. Както е известно, добричките хандбалисти на два пъти в историята си са печелили купа “България” – през 2009 и 2011 година.

Волейболистите атакуват нова... На пет девойки залагат в СКЛА... Алтен Атанасова гони личен... Йордан Михайлов се завърна в ХК... Балчиклии отстъпиха на... И Георги Колев напусна Добрич Преминал през „Добруджа 07”... Кадетите на „Добруджа 07”... Тийнейджър от Добрич премина... Нова билярдна лига стартира в... Победа и загуба за “Добруджа... Ново попълнение се присъедини... Първи медали в „Асикс арена”... „Добруджа 07” защитава Купата... 15 футболисти започнаха... С „Пирин” /Р/ спорят добричлии... „Добруджа 07” постави... Учениците започнаха битките на... В „Балчик къп” се включват... Теодор Йорданов ще играе на... Финален щурм на столичните... С мач срещу „Левски” започват... Юндер Бейтула гледа към... Пловдивска двойка изпревари... Хандбалистите започнаха... Добричлията Теодор Йорданов... Баща и дъщеря триумфираха в... Предстоят решителни битки за... Два съперника за контроли... Добричките бриджори напомниха...