Хандбалистите повалиха “Чардафон” край морето

Размер на шрифта: a | a | a 14:09 06 март 2018
Хандбалният отбор на “Добруджа” спечели битката на кръга в “А” РХГ срещу “Чардафон” /Габрово/, като по този начин измести съперника от второто място във временното класиране в елитната група на страната. Домакини на срещата бяха “жълто-зелените”, които вместо в зала “Русалка” играха в залата на Санаторно-оздравителен комплекс Камчия край варненското село Аврен. Причината да се прибегне до този вариант се дължи на обстоятелството, че не може да се осигури отопление на съоръжението в Добрич, защото минималната температура за провеждане на мачове от подобен ранг е 14 градуса. Както е известно СК “Русалка” в областния център е даден на концесия на строителен предприемач, който е абдикирал от подписаните в договора с Общината задължения и години наред нехае за състоянието на спортния обект. Именно затова и добруджанци са принудени да играят на чужд терен при изявите в Европа. Според достоверни източници, въпросният бизнесмен вече се е ориентирал към чужбина и “завладява” нови територии и там, като няма да е изненада ако при следващата си еврокампания тимът на ХК “Добруджа” намери пристан в малко позната част на Стария континент!
Извън това странично, но немаловажно, отклонение избраниците на треньора Георги Андреев преодоляха “Чардафон” с 35:32. Очакванията за дерби се оправдаха напълно, а играта през първата част вървеше гол за гол. Габровци поведоха в началните минути, но “жълто-зелените” не само изравниха, а и взеха преднина на почивката с 16:15. През второто полувреме символичните домакини продължиха да доминират с агресивни и резултатни действия, за да си осигурят комфортна преднина от 5 попадения. В заключителните минути се получи известно отпускане в добричките редици, но на финала те се поздравиха с успех и взеха психологическо предимство пред съперника. Отборите ще се срещнат на 17 март в зала „Орловец”, в Кубрат, за сблъсък от полуфиналната фаза на турнира за Купата на България при мъжете.

С два отбора по-малко остава... „Трофи Тур“ преминава и през... До равенство в Горна Оряховица... Балчиклии не се огънаха пред... Вирус вади Пешков от групата за... На 14 август се събират... В първа домакинска победа се... С точката срещу удобен... „Камчия” събира бойни... Събират кандидатите за... С областно дерби започва... Българи надделяха при мъжете и... Kаварна е домакин на държавното... Балчиклии откраднаха точка от... Феновете на „Пирин” и... Определят съперниците на... Бургазлия грабна купа... „Добруджа” открива сезона на... Диян Божилов: Целта ни е да се... Ветераните първи показаха... Георги Иванов ще участва на... Радосвета Симеонова закри... С гостуване на „Черноморец”... Лятно изпитание предстои пред... 22-ма футболисти картотекират... В шестицата на Балканиадата... Трима пропуснаха... Трети турнир по подводен... „Милан” и „Левски” се срещат... “Албена” се подготвя за...