Хандбалистите от Бургас триумфираха в Добрич, „славейковци” са шести

Размер на шрифта: a | a | a 13:47 05 юни 2018
Ученически шампион на България по хандбал в групата V-VII клас за сезон 2017/18 г. стана отборът на ОУ „Елин Пелин” /Бургас/. Заключителният турнир от финалната фаза на Националните ученически игри във възрастта се състоя в добричката зала „Русалка”. На финала бургазлии преодоляха представителите на ОУ „Алеко Константинов” /Пловдив/. Бронзът стана притежание на младите хандбалисти от ППМГ „Нанчо Попович”  /Шумен/, следвани от връстниците си от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” /Габрово/. Тимът на домакините от СУ „Петко Рачов Славейков” се класира на шесто място, като беше изпреварен от състава на 81 СУ „Виктор Юго” /София/. Голмайстор на финалите с 65 точни попадения стана Андрей Жечев от Шумен, който бе обявен и за най-полезен състезател в турнира. Всички финалисти получиха купи и грамоти, а по традиция попадналите в призовата тройка се окичиха с медали. Наградите бяха осигурени от сдружение „Училищен спорт, туризъм и младежки дейности - Добруджа”. В организацията на спортната проява се включиха още Министерство на образованието и науката, Министерство на младежта и спорта и Българска асоциация „Спорт за учащи“.

Съперниците за контроли... Братя Димитрови взеха бронзови... Бриджори от цял свят се срещат... „Добруджански спортист”... Стойка Петрова стана първа в... Драго Стойчев и компания... „Юнаците” нямат спирка,... С „Ботев” /Пд/ на финалите в... Волейболистките от СУ ”Св. Св.... Хандбалистите на СУ „П. Р.... “Добруджа” стартира от... Балканска титла за Валентин... Три точки разделиха Вержиния... Петима млади атлети от СКЛА... Галин Костадинов залага на три... Потвърдиха участието на... Коловати посети с японска... Валентин Андреев се цели в... Борецът Кристиан Димитров е... „Устрем” /Дончево/ достигна... Вицеевропейски шампион по... Децата на “Добруджа” са шести... Множество отличия грабнаха... Дали Добричка област ще излъчи... „Добруджа 07” се спря на... 30 отбора спорят за трофея и... Добрички таланти ще играят под... Тежкоатлет на „Добруджа”... До три медала достигнаха... Втори в България завършиха...