Хандбалистите обърнаха “Осъм” след почивката

Размер на шрифта: a | a | a 15:13 10 април 2018
Мъжкият хандбален тим на “Добруджа” преодоля “Осъм” в отложен домакински мач от XI кръг в “А” РХГ. Добричлии спечелиха с 45:43, но трябваше да се потрудят доста, за да се поздравят с крайния успех, защото гостите от Ловеч излязоха по-мотивирани на игралното поле и през цялото първото полувреме водеха в резултата. Съперникът допускаше по-малко грешки в зала “Русалка” и поддържаше преднина от 3-4 гола, като закономерно се оттегли за почивка при 22:19 в своя полза. “Жълто-зелените” излязоха преобразени за началото на втората част, като тон за желания обрат даде Джошкун Якубов. Голмайсторът в елитната група на страната сам изравни за 23:23 две минути след подновяването на играта, като малко след това с помощта на съотборниците си направи разлика от две попадения - 27:25. В средата на второто полувреме домакините дори дръпнаха с 6 гола - 35:29. Чест прави на ловчанлии, че не се предадоха и се опитаха да поддържат равновесието, като намалиха пасива си до 40:42. В заключителните минути добричките хандбалисти проявиха по-здрави нерви и не допуснаха изненади, като изглеждаха и по-свежи. За това способства факта, че президентът и ст. треньор в ХК “Добруджа” Георги Андреев даде възможност за изява на голям брой хандбалисти. Сред тях бяха възпитаниците на клуба и младежки национали  Михаил Нейчев, Илиян Денев, Донислав Димитров и вратарят Гьокан Рамадан. За пореден път най-резултатен за “жълто-зелените” беше Джошкун Якубов с отбелязани 10 гола, следван от капитанът Илиян Илиев, завършил срещата със 7 точни попадения. За да компенсират изоставането по отношение на изиграните двубои, на добричлии им предстоят 3 шампионатни мача в рамките на четири дни: на 14 и 15 април ще гостуват на НСА /София/ и “Пирин” /Гоце Делчев/, а на 18-и се изправят пред собствена публика срещу “Спартак” /Варна/. Наситената програма е свързана с факта, че плейофите за определяне на шампиона и медалистите в първенството стартират на 21 април.
“Добруджа” игра в състав: Ем. Иванов, Ил. Илиев - 7 гола, Дж. Якубов - 10, Ст. Евтимов - 2, Й. Михайлов - 5, Кр. Коев - 2, Ст. Стоянов - 4 /М. Нейчев - 4, Ал. Димитров - 5, Ил. Денев - 4, Д. Димитров - 1, М. Симеонов - 1, Г. Рамадан/.

Двама футболисти пропускат... „Нефтохимик” стана отново... До призови места за купа... Тервел Пулев подкрепя Каварна... Общинско състезание „Млад... С два бронзови медала се... Ученици мерят сили в... Шабла събра елитни лекоатлети... Майсторите на петанк правят в... “Добруджа” се озори с “Локо”... Диян Божилов: Голямата... Хандбалистите излязоха с едни... “Несебър” пречупи балчиклии... Силни изяви на атлетите от СКЛА... Румен Николов е аут две... Хандбалистите направиха добра... Три от три за „Черноморец” /Бч/... Талевци станаха волейболни... Първенствата по класически... Станимир Андонов наказа два... Трети в Петрич остана Атанас... Злато за СК „Хищник” донесе... Добруджанци сгъстиха... Хандбалистите излизат срещу... Рекорден брой борци мериха... Четвърта на Балканиадата се... „Самураите” триумфираха в КК... Бриджорите разпределиха... Само Явор Колев е под въпрос за... Борци от Североизточна...