“Добруджа 07” се поздрави с успех в Кърджали

Размер на шрифта: a | a | a 13:34 30 октомври 2017
Мъжкият волейболен отбор на “Добруджа 07” взе първа есенна победа като гост в Суперлигата на България. Носителят на купата на страната се наложи с 3-2 гейма в Кърджали срещу “Арда”, като по този начин остави домакините на последното място в класирането без спечелен мач. В отделните части избраниците на треньора Петър Пенев надделяха с 23:25, 25:22, 23:25, 25:20 и 15:11 точки. Домакините влязоха доста ентусиазирано и стегнато в срещата, като се стремяха да държат инициативата в свои ръце. От своя страна добричлии бързо успяваха да разсеят колебанията и да изравнят, като решаващи се оказаха последните две разигравания в този първи гейм. При тях състезателите на “Арда” показаха по-здрави нерви и след 25:23 поведоха с 1-0. Равностойният характер на двубоя продължи и през втората част, като този път ролите на финала се размениха и добруджанци изравниха след 25:22 в своя полза. Последва ново пробуждане в редиците на кърджалийци в третия гейм, който те затвори на 23 т. и отново излязоха с едни гърди напред. Притиснати до стената, гостите вдигнаха оборотите и заиграха далеч по-концентрирано и точно, като след 25:20 доведоха нещата до тайбрек. В петата решителна част си пролича по-добрата подготовка и сработка в добричкия състав, който сведе грешките до минимум и с 15:11 триумфира за крайното 3-2 в зала “Арпезос”. Благодарение на победата “Добруджа 07” се изкачи до шесто място в подреждането с 8 точки /3 победи, 2 загуби/, с какъвто актив е и “Хебър” /Пазарджик/. В следващия шампионатен кръг в зала “Добротица” гостува тимът на “Монтана”.

“Добруджа” се озори с “Локо”... Диян Божилов: Голямата... Хандбалистите излязоха с едни... “Несебър” пречупи балчиклии... Силни изяви на атлетите от СКЛА... Румен Николов е аут две... Хандбалистите направиха добра... Три от три за „Черноморец” /Бч/... Талевци станаха волейболни... Първенствата по класически... Станимир Андонов наказа два... Трети в Петрич остана Атанас... Злато за СК „Хищник” донесе... Добруджанци сгъстиха... Хандбалистите излизат срещу... Рекорден брой борци мериха... Четвърта на Балканиадата се... „Самураите” триумфираха в КК... Бриджорите разпределиха... Само Явор Колев е под въпрос за... Борци от Североизточна... Максимума до края на сезона... „Черноморец” /Бч/ взе първото... Елитни бриджори си дават среща... Шабла приема участниците в... Никола Лазаров достигна до... Първо и трето място за атлети... Хандбалистите обърнаха... Балчиклии загубиха от кандидат... Oтборът на ЦСКА посети община...