“Добруджа 07” се поздрави с успех в Кърджали

Размер на шрифта: a | a | a 13:34 30 октомври 2017
Мъжкият волейболен отбор на “Добруджа 07” взе първа есенна победа като гост в Суперлигата на България. Носителят на купата на страната се наложи с 3-2 гейма в Кърджали срещу “Арда”, като по този начин остави домакините на последното място в класирането без спечелен мач. В отделните части избраниците на треньора Петър Пенев надделяха с 23:25, 25:22, 23:25, 25:20 и 15:11 точки. Домакините влязоха доста ентусиазирано и стегнато в срещата, като се стремяха да държат инициативата в свои ръце. От своя страна добричлии бързо успяваха да разсеят колебанията и да изравнят, като решаващи се оказаха последните две разигравания в този първи гейм. При тях състезателите на “Арда” показаха по-здрави нерви и след 25:23 поведоха с 1-0. Равностойният характер на двубоя продължи и през втората част, като този път ролите на финала се размениха и добруджанци изравниха след 25:22 в своя полза. Последва ново пробуждане в редиците на кърджалийци в третия гейм, който те затвори на 23 т. и отново излязоха с едни гърди напред. Притиснати до стената, гостите вдигнаха оборотите и заиграха далеч по-концентрирано и точно, като след 25:20 доведоха нещата до тайбрек. В петата решителна част си пролича по-добрата подготовка и сработка в добричкия състав, който сведе грешките до минимум и с 15:11 триумфира за крайното 3-2 в зала “Арпезос”. Благодарение на победата “Добруджа 07” се изкачи до шесто място в подреждането с 8 точки /3 победи, 2 загуби/, с какъвто актив е и “Хебър” /Пазарджик/. В следващия шампионатен кръг в зала “Добротица” гостува тимът на “Монтана”.

„Добруджа 07” чака решението... „Черноморец” /Бч/ се изнася... Министерството на спорта... Ръководството на ХК... Дисципът поряза балчиклии с... Чернокожев замества кубинец в... Хандбалистите приключиха... “Добруджа” спечели... Волейболният “Черно море”... Балчиклии не преклониха глава... Националката Радосвета... Чернокожев се отправи за... С ново нападение „Добруджа”... Към място в тройката се цели... В Балчик се готвят за битка с... „Левски” затвори кръга с бой... За 13-ти път стягат куфарите за... Подготовка за „Кубрат”... Хандбалистите играят два бързи... „Добруджа 07” ще подобрява... Поредно Общо събрание ще... Със злато и бронз приключиха... Равенство и победа за юношите... Футболистите спряха да... Кметът се среща с... Вицешампиони в Дряново станаха... Победа в Бургас взеха... Мъжкият тим на СКХ „Калиакра“... “Добруджа 07” достигна до... „Добруджа” завърши наравно в...