„Добруджа 07” приключи първенството със загуба и седмо място

След победата в Добрич волейболистите на „Монтана” се класираха за полуфиналните плейофи в Суперлигата

Размер на шрифта: a | a | a 14:11 14 март 2018
Макар и с оредял състав, волейболистите на „Добруджа 07” опитаха да достигнат до трети мач в Монтана срещу едноименния отбор за решаване на спора от четвъртфиналната плейофна фаза в Суперлигата. Усилията на избраниците на старши треньора Петър Пенев не се увенчаха с успех, което означава, че добричлии завършат на 7-о място в елитната група на страната през настоящия сезон. Тимът на „Монтана” надделя в зала „Добротица” с 3:2 гейма и след 2:0 победи се класира за полуфиналните плейофи в първенството, където се водят битки за титлата на България. За драматичният развой на двубоя пред добричка публика говори резултата в отделните части - 25:21, 21:25, 20:25, 25:15 и    13:15. Домакините влязоха на високи обороти в срещата и спечелиха първия гейм след успешни изяви на Мартин Мечкаров и юношата на клуба Теодор Йорданов. Те бяха подпомагани дейно от по-опитните си колеги и закономерно достигнаха до 25:21. Във втората част състезателите на „Монтана” излязоха далеч по-концентрирани на играното поле и поддържаха предимство в резултата. Гостите спечелиха с 25:21, като точка на спора в гейма след серия бомбени сервиси сложи руският национал Кирил Клетц. В третата част добруджанци дръпнаха с 8:3, но постепенно водения от добричлията Даниел Пеев отбор, не само че изравни, а внесе обрат за крайното 25:20. Домакините започнаха освободено четвъртия гейм и започнаха да редуват точка след точка. Предимството им бе най-вече на блокада и при разумните отигравания на мрежата с участието на разпределителят Демимир Димитров. Дял за смазващото превъзходство имаха още капитанът Димитър Маринков и Невен Нешев, като бързата развръзка дойде след 25:15. По този начин всичко в мача трябваше да се реши след тайбрек. В него опитът на „Монтана” наклони везните в тяхна полза и след 15:13 гостите се поздравиха с крайния успех, даващ право на участие в 1/2-финалите. Най-резултатен в двубоя бе Кирил Клетц с 22 точки, от които 7 аса. За домакините 16 т. заби Мартин Мечкаров. И за тази среща добричлии не можеха да разчитат на лекуващите травми Жулиен Георгиев, Светослав Арнаудов, както и Денис Чавдаров. Последният наблюдава сблъсъка от резервната пейка, но не влезе в игра.
За „Добруджа 07” играха: Д. Маринков, Д. Димитров, Н. Нешев, Т. Йорданов, М. Мечкаров, П. Христосков, Хр. Христов - либеро /Н. Тодоров, Хр. Енков/.

„Устрем” /Дончево/ ще играе в... Ивелина Христова от ШК... Летящ старт за бриджорите от... 24 футболисти излязоха за първа... „Фараон” с румънски паспорт... С 11-кратен шампион на Русия... Шампионски завършек за... До сребро и бронз достигнаха... Осигуряват безплатни спортни... Седми в България завършиха... Подготовка започват добруджанци Трима местни атлети влязоха в... Съперниците за контроли... Братя Димитрови взеха бронзови... Бриджори от цял свят се срещат... „Добруджански спортист”... Стойка Петрова стана първа в... Драго Стойчев и компания... „Юнаците” нямат спирка,... С „Ботев” /Пд/ на финалите в... Волейболистките от СУ ”Св. Св.... Хандбалистите на СУ „П. Р.... “Добруджа” стартира от... Балканска титла за Валентин... Три точки разделиха Вержиния... Петима млади атлети от СКЛА... Галин Костадинов залага на три... Потвърдиха участието на... Коловати посети с японска... Валентин Андреев се цели в...