“Добруджа 07” достигна до тайбрек, но загуби

Размер на шрифта: a | a | a 13:43 06 ноември 2017
Първа домакинска загуба през сезона допусна мъжкия волейболен отбор на “Добруджа 07”. В среща от VI кръг в Суперлигата добричлии отстъпиха с 2:3 гейма на “Монтана”, чийто тим остава начело в класирането без загубен мач. Гостите, водени от възпитаника на местната волейболна школа Даниел Пеев, надделяха в отделните части с 23:25, 25:21, 25:22, 22:25 и  15:10. За този сблъсък треньорът на добруджанци Петър Пенев не бе на резервната скамейка поради наказание, дошло след два червени картона в предните кръгове. Наставникът наблюдава двубоя от трибуните в зала “Добротица”, като не пропускаше при всеки удобен случай да дава указания на своите. Домакините влязоха със самочувствие в мача, като поддържаха равновесието на игралното поле до първото техническо прекъсване. Постепенно монтанчани вдигнаха оборотите и взеха аванс от 3 точки за 16:19. Последва изравняване до 21:21, а след това и пълен обрат до 25:23, за който съществен принос с играта си в атакуващ план имаше Велизар Чернокожев. Във втория и третия гейм състава на “Монтана” пое водачеството още в началните минути и не го изпусна до края, като надделя на 21 и 22 точки и осъществи обрат. Решителна за крайният изход от срещата, най-вече в психологически аспект, се оказа четвъртата част. Домакините я започнаха вихрено и поведоха първо с 8:1, а след това с 13:4, като при този резултат треньорът на “Монтана” Даниел Пеев получи червен картон за оспорване на съдийско решение. Вместо да стигнат до безпроблемен успех в гейма и да оформят финалната си стратегия, домакините си създадоха сами неприятности. Съперникът направи с лекота шест поредни точки и се върна в мача след 13:10. Разконцентрираността в добричките редици доведе до там, че монтанчани изравниха за 18:18, а по-късно за 22:22. Отличното включване на Жулиен Георгиев повлия върху развоя при заключителните разигравания, за да стигне до 25:22 и така желания тайбрек. В него добруджанци поведоха с 1:0, но постепенно предоставиха инициативата на съперника, който при смяната на полетата натрупа преднина от четири точки, които се оказаха достатъчни да триумфира в петата част и да вземе мача с 3:2. Най-много точки за “Добруджа 07” - 19 реализира Мартин Мечкаров, а с 18 т. завърши Велизар Чернокожев. След шестата си поредна победа “Монтана” запази лидерската позиция в класирането с 16 т., а добричлии заемат 6-ото място с актив от 9 т.
За “Добруджа 07” играха: Д. Димитров, Д. Чавдаров, В. Чернокожев, К. Меретев, М. Мечкаров, Св. Арнаудов, Хр. Христов-либеро /Н. Тодоров, Ж. Георгиев, П. Христосков, Хр. Енков/.

Чернокожев се отправи за... С ново нападение „Добруджа”... Към място в тройката се цели... В Балчик се готвят за битка с... „Левски” затвори кръга с бой... За 13-ти път стягат куфарите за... Подготовка за „Кубрат”... Хандбалистите играят два бързи... „Добруджа 07” ще подобрява... Поредно Общо събрание ще... Със злато и бронз приключиха... Равенство и победа за юношите... Футболистите спряха да... Кметът се среща с... Вицешампиони в Дряново станаха... Победа в Бургас взеха... Мъжкият тим на СКХ „Калиакра“... „Добруджа” завърши наравно в... Радосвета Симеонова се справи... “Локо” /Горна Оряховица/... Волейболистите ще спират... „Жълто-зелените” са с паднал... Хандбалният „Добруджа” отива... Черноморци ще крадат точки и от... До три първи места достигнаха... Ясни са евентуалните съперници... Боксьорът Атанас Йорданов... Таланти от трите училища в Ген.... Каварненските каратеки... Две битки в Люксембург ще водят...