“Добруджа 07” достигна до тайбрек, но загуби

Размер на шрифта: a | a | a 13:43 06 ноември 2017
Първа домакинска загуба през сезона допусна мъжкия волейболен отбор на “Добруджа 07”. В среща от VI кръг в Суперлигата добричлии отстъпиха с 2:3 гейма на “Монтана”, чийто тим остава начело в класирането без загубен мач. Гостите, водени от възпитаника на местната волейболна школа Даниел Пеев, надделяха в отделните части с 23:25, 25:21, 25:22, 22:25 и  15:10. За този сблъсък треньорът на добруджанци Петър Пенев не бе на резервната скамейка поради наказание, дошло след два червени картона в предните кръгове. Наставникът наблюдава двубоя от трибуните в зала “Добротица”, като не пропускаше при всеки удобен случай да дава указания на своите. Домакините влязоха със самочувствие в мача, като поддържаха равновесието на игралното поле до първото техническо прекъсване. Постепенно монтанчани вдигнаха оборотите и взеха аванс от 3 точки за 16:19. Последва изравняване до 21:21, а след това и пълен обрат до 25:23, за който съществен принос с играта си в атакуващ план имаше Велизар Чернокожев. Във втория и третия гейм състава на “Монтана” пое водачеството още в началните минути и не го изпусна до края, като надделя на 21 и 22 точки и осъществи обрат. Решителна за крайният изход от срещата, най-вече в психологически аспект, се оказа четвъртата част. Домакините я започнаха вихрено и поведоха първо с 8:1, а след това с 13:4, като при този резултат треньорът на “Монтана” Даниел Пеев получи червен картон за оспорване на съдийско решение. Вместо да стигнат до безпроблемен успех в гейма и да оформят финалната си стратегия, домакините си създадоха сами неприятности. Съперникът направи с лекота шест поредни точки и се върна в мача след 13:10. Разконцентрираността в добричките редици доведе до там, че монтанчани изравниха за 18:18, а по-късно за 22:22. Отличното включване на Жулиен Георгиев повлия върху развоя при заключителните разигравания, за да стигне до 25:22 и така желания тайбрек. В него добруджанци поведоха с 1:0, но постепенно предоставиха инициативата на съперника, който при смяната на полетата натрупа преднина от четири точки, които се оказаха достатъчни да триумфира в петата част и да вземе мача с 3:2. Най-много точки за “Добруджа 07” - 19 реализира Мартин Мечкаров, а с 18 т. завърши Велизар Чернокожев. След шестата си поредна победа “Монтана” запази лидерската позиция в класирането с 16 т., а добричлии заемат 6-ото място с актив от 9 т.
За “Добруджа 07” играха: Д. Димитров, Д. Чавдаров, В. Чернокожев, К. Меретев, М. Мечкаров, Св. Арнаудов, Хр. Христов-либеро /Н. Тодоров, Ж. Георгиев, П. Христосков, Хр. Енков/.

„Добруджа 07” чака решението... „Черноморец” /Бч/ се изнася... Министерството на спорта... Ръководството на ХК... Дисципът поряза балчиклии с... Чернокожев замества кубинец в... Хандбалистите приключиха... “Добруджа” спечели... Волейболният “Черно море”... Балчиклии не преклониха глава... Националката Радосвета... Чернокожев се отправи за... С ново нападение „Добруджа”... Към място в тройката се цели... В Балчик се готвят за битка с... „Левски” затвори кръга с бой... За 13-ти път стягат куфарите за... Подготовка за „Кубрат”... Хандбалистите играят два бързи... „Добруджа 07” ще подобрява... Поредно Общо събрание ще... Със злато и бронз приключиха... Равенство и победа за юношите... Футболистите спряха да... Кметът се среща с... Вицешампиони в Дряново станаха... Победа в Бургас взеха... Мъжкият тим на СКХ „Калиакра“... „Добруджа” завърши наравно в... Радосвета Симеонова се справи...