Вдигане на тежести

Даяна Димитрова е осма на световното до 17 години

Размер на шрифта: a | a | a 13:26 06 април 2017
На осмо място на световното първенство по вдигане на тежести за кадети и кадетки /до 17 години/ се класира състезателката на СКВТ „Добрич” Даяна Димитрова. В столицата на Тайланд - Банкок, добричлийката вдига щангата в кат. до 48 кг, като постигна двубой от 152 кг /66+86/. Във второто движение на азиатска територия – „изтласкване”, европейската шампионка през 2016 г. в кат. до 44 кг вдигна над главата си 90 кг, но опитът и не бе зачетен. В третият си опит дебютантката на такъв форум реши заедно с треньора си Божидар Божилов да атакува 91 кг и евентуално да се намеси в битката за медалите, но отново малко не и достигна да се справи с тежестта. Освен Даяна името на България в шампионата в същата категория защитава и Надежда Мей-Нгуен. Русенката финишира на 11-та позиция с резултат от 150 кг /65+85/. Безспорни доминантки при 48-килограмовите участнички бяха представителките на Северна Корея и Китай. Хан Джи завърши първа с двубой от 181 кг /79+102/, като изпревари Хи Си - 179 кг /81+98/. За радост на домакините с бронз се окичи друга състезателка на Азия - С. Буачтурад. Тайландката финишира с резултат от 158 кг /68+90/.
На подиума в Банкок, но при кадетите, се изявява още един добричлия – Димитър Янков от СКВТ „Добруджа”. Той се класира на 16-о място в кат. до 50 кг с постижение от 186 кг /86+100/. Първенец тук е щангист от Тайланд с двубой от 216 кг /91+125/. Добруджанци се отправят за България утре.

Добруджанска Трибуна си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

• хсусзн 03:00 07 апр 2017 01

На кривата ракета-космосът и пречи(има и друга поговорка за такива случаи).Защо не каже Голмият специалист Божилив.че неговата състезателка е с най-лошата техника от всички в категорията,и че заради спиране на хапчетата е този (много добър)резулта.

Започват битките за... Каратеките от „Самурай” взеха... Карина Георгиева финишира... Хандбалистите финишираха с... Спарингът в Попово спечелиха... Двама волейболисти на... Добрички атлети доминираха на... Трети при учениците се нареди... Заключителен мач преди... „Черноморец” /Бч/ се класира... Момчил Петков донесе три титли... Проверка с тим от... Малките атлети на СКЛА... Талантлива добричлийка ще... „Добруджа” щурмува „Б” група... „Добруджа 07” финишира... Два детски отбора на ФК... С минимален резултат се... Децата премериха сили на... Талантливи тенисисти от... Националките победиха с дузпи „Добруджа” приема... Със злато се окичиха момчетата... С разпределител се подсилват... Бриджори поделиха част от... Откриха тенис сезона в Албена Хандбалистите вървят по график... Състезателките на „Добруджа... Варненски бриджори спечелиха... До втори места достигнаха...