За едно полувреме се отпушиха “жълто-зелените”

“Добруджа” - “Кубрат” - 7:0 /1:0/

Размер на шрифта: a | a | a 13:25 13 март 2017
В мач с две лица футболният тим на “Добруджа” записа изразителна победа със 7:0 над “Кубрат”. С изявите си на терена през първото полувреме “жълто-зелените” не загатнаха почти с нищо за разгромния резултат, очакван отдавна от привържениците си. Двубоят на стадион “Дружба” от XXI кръг в Североизточна трета лига започна предпазливо и доста вяло, независимо че действията се развиваха основно в съперниковата половина. Известно радвижване имаше малко преди почивката, когато добричлии получиха право да изпълнят пряк св. удар. Зад топката застана Станимир Андонов, който с хубав удар с левия крак опъна мрежата за 1:0. През втората част домакините пренастроиха мерника си и резултатът не закъсня. 2:0 в 51-ата мин. направи Емил Илиев, който се възползва от центриране на Илиян Капитанов и се разписа с глава. Класическо измерение на резултата в 67-ата мин. даде Александър Йовчев, който с плътен шут засече топката на втора греда след разбъркване. На 4:0 покачи резервата Дейвид Филипов, който подложи крак след флангово центриране. Това стана в 69-ата мин., а само две по-късно дойде ред и на Тодор Колев да запише името си сред голмайсторите - 5:0. Шестото попадение в мача реализира Тодор Тодоров след прецизен удар с десния крак в 74-ата мин. Точка на спора три минути преди последния съдийски сигнал сложи Станимир Андонов, който бе най-съобразителен в съперниковото нак. поле, след като преди това топката срещна страничния стълб. Победата остави добричлии на второ място в класирането, а в следващите два кръга предстоят последователни гостувания на “Хитрино” и “Калиакра”.
“Добруджа” игра в състав: Зл. Златев, Ст. Иванов, Ал. Йовчев, Ст. Андонов, Яв. Колев /88 - Г. Димитров/, П. Казаков /68 - Д. Димитров/, Т. Колев, Ем. Илиев, Ил. Капитанов, Т. Тодоров, М. Мехмедов /60- Д. Филипов/.

С победа в контролите тръгна... Балчиклии започват изявите в... „Добруджа” започва... Започват битките в елита,... Милен Петков взима цялата... Ролята на обединител ще... Уточниха датите за проверки Балчиклии отстъпиха минимално... Петима играчи със сигурност... Фенове канят Милен Петков да се... Диян Божилов се завръща като... Управителният съвет става... Балонът се спука, „Добруджа”... Призови места за юношите на... С мисълта за „Б” група... “Добруджа” започва тренировки „Динамо” /Москва/ преодоля... Началото на подготовката... Юношеските национали тренират... В три кръга се провежда... Добрич отново ще има ръководещ... “Добруджански спортист” е... Разпуснаха футболистите до 15 юни Легендата Павел Панов награди... Големият областен финал ще се... С равенство приключи дербито в... Шампионите засадиха маслиново... Балчиклии триумфираха с Купата... „Калиакра” и „Добруджа”... Пет дамски отбора се включват в...