Успешно начало за добричлии в Суворово

Размер на шрифта: a | a | a 13:59 26 февруари 2018
Футболният отбор на “Добруджа” продължи успешния си ход по пътя към завръщане във Втора лига на страната. В първия пролетен кръг в Североизточна трета лига “жълто-зелените” се наложиха минимално, но напълно заслужено с 1:0 над “Хитрино”. Както е известно двубоят от 18-и кръг се състоя в Суворово, тъй като заради снеговалежа теренните условия в Добрич не бяха добри. Неутралният терен не оказа съществено влияние върху игровото поведение на добруджанци, които още след началния съдийски сигнал притиснаха съперника в неговата половина и контролираха топката. Пропуски в тези начални минути направиха Станимир Андонов, Дони Дончев и Симеон Симеонов. Логичното се случи в 24-ата мин., в която Кристиян Петков преодоля вратарят на “Хитрино” за 1:0. До края на полувремето добричлии продължиха да натискат, но до нов гол така и не се стигна.
И след почивката “жълто-зелените” затвърдиха доминацията си, но проявиха несъсредоточеност при завършващият удар. Реални възможности да покачат се откриха пред Румен Николов и Станимир Андонов, като при шут на последния топката срещна гредата. Малко преди края на мача тимът на “Хитрино” можеше да изравни и да поднесе изненада, но привлечения през зимата страж Иван Иванов се намеси блестящо. Благодарение на спечелените 3 точки добричлии остават убедителни лидери в класирането на североизток с общо 44 т. на сметката си.
За “Добруджа” играха: Ив. Иванов, М. Благоев, Д. Граматиков, Ах. Адемов, Яв. Колев,  Д. Дончев, Б. Беадиров /В. Сливов/, С. Симеонов /Ем. Стоянов/, Р. Николов /Кр. Пешков/, Кр. Петков, Ст. Андонов.

С два отбора по-малко остава... До равенство в Горна Оряховица... Балчиклии не се огънаха пред... Вирус вади Пешков от групата за... В първа домакинска победа се... С точката срещу удобен... Събират кандидатите за... С областно дерби започва... Балчиклии откраднаха точка от... Феновете на „Пирин” и... Определят съперниците на... „Добруджа” открива сезона на... Диян Божилов: Целта ни е да се... С гостуване на „Черноморец”... 22-ма футболисти картотекират... Трима пропуснаха... „Милан” и „Левски” се срещат... „Добруджа” преодоля юношите... „Устрем” /Дончево/ започна... Казахстанският „Шахтьор”... „Черноморец” /Бч/ ангажира... До края на седмицата решават... На 18 август стартират мачовете... “Добруджа” постигна класика... “Добруджа” превзе на два пъти... Пореден шанс получават... “Добруджа” завъртя равенство... Добруджанци отстъпиха пред... Вторият отбор на „Лудогорец”... Добричлии озориха руски гранд