Три от три за „Черноморец” /Бч/ у дома

Размер на шрифта: a | a | a 13:20 20 април 2018
Футболистите на „Черноморец” /Балчик/ изпълниха програмата максимум, като записаха победи в трите поредни домакинства от първенството на Втора лига, с което до голяма степен си осигуриха мястото във втория ешелон и през следващия сезон. В мач от междинния XXV в Белия град гостува застрашеният от отпадане състав на „Струмска слава” /Радомир/. Домакините не оставиха шансове на съперника и надделяха с 4:0. С хеттрик за балчиклии се отчете Владислав Мирчев. Централният нападател откри головата сметка за водения от Георги Иванов /Геша/ тим още в 8-ата минута след подаване на Цветан Илиев. Само четири минути по-късно Вл. Мирчев попадна отново в прегръдките на съотборниците си след като засече точно топката с глава при корнер. Класическото 3:0 в полза на черноморци в 33-ата мин. направи Александър Попов, който се възползва от пробив и флангово центриране на Виктор Митев. Интригата в мача беше убита окончателно в 58-ата мин. от Вл. Мирчев. Таранът получи топката с гръб към вратата, след което се ориентира прекрасно и без допълнителна подготовка стреля изненадващо, с което реализира третото си попадение в срещата. Нападателят бе близо до вкарването на четвърти гол, но ударът му с глава облиза гредата. Благодарение на успеха „Черноморец” /Бч/ вече натрупа актив от 37 точки при оставащи пет кръга до края на шампионата. Балчиклии гостуват утре на друг морски отбор - „Несебър”.
Програма за срещите от XXVI кръг във Втора лига - 21.04 /събота/, 17,00 ч.: Несебър - Черноморец /Бч/; 22.04 /неделя/, 17,00 ч.: Струмска слава - Лудогорец II, Локомотив /ГО/ - Марица, Поморие - Нефтохимик; 18,00 ч. - Созопол - Оборище /П/, Литекс - Локомотив /Сф/; 23.04 /понеделник/, 17,30 ч.: Ботев /Г/ - Ботев /Вр/ и Царско село /Сф/ - Монтана.

Финал на североизток предстои... Тимът на ФК „Добруджа” до 12... “Добруджа” спечели и във Варна “Черноморец” /Бч/ падна от... „Добруджа” заби 9 гола и... Стартира „Мини Шампионска... Купата за първото място на... Децата на „Добруджа” отвяха... Мирчев спаси точката за... Децата на „Тийнейджър” са... Румен Николов се справи с... Рекордите не са самоцел за... Победният си поход продължават... Диян Божилов: Футболистите не... Тимът на ФСГ “В. Левски”... “Литекс” нанесе поражение на... Добруджанци получават купата... Поредно успешно представяне на... ФСГ „Васил Левски” е домакин... Очакваното се случи –... „Добруджа” преодоля в Бяла и... Двама футболисти пропускат... “Добруджа” се озори с “Локо”... Диян Божилов: Голямата... “Несебър” пречупи балчиклии... Румен Николов е аут две... Станимир Андонов наказа два... Добруджанци сгъстиха... Само Явор Колев е под въпрос за... „Черноморец” /Бч/ взе първото...