Размер на шрифта: a | a | a 13:14 03 септември 2018
“Добруджа”: Д. Илиев, Николаев /46- Беадиров/, Граматиков, Ст. Андонов, Г. Радев, Минков, Д. Кадир /70 - Кр. Пешков/, Н. Петров /55 - Ил. Джамов/, Ян. Смирнов, Г. Димитров, Т. Колев
“Монтана”: Ив. Василев, Д. Георгиев, Михов, Ташев, Ст. Цонков, Й. Йорданов, Рамадан /46 - С. Георгиев/, Н. Цветков, Ат. Илиев, Т. Тасев /68 – Вл. Мисяк/, Д. Георгиев /46 - Д. Илиев/.
Жълти картони: Д. Илиев, Минков, Т. Колев /Д/; Михов, Й. Йорданов /М/
Съдии: Йото Гарабедов /София/ с помощници Петър Стойчевски и Петър Рангелов
Стадион “Дружба”: 850 зрители

Футболните отбори на “Добруджа” и “Монтана” показаха постна продукция в срещата от VI кръг на първенството във Втора лига, завършила при резултат 0:0. Зрителите на стадион “Дружба” до голяма степен останаха разочаровани от изявите на главните действащи лица, като нулевото равенство отразява съотношението на силите на терена. Гостите бяха с една идея по-активни и търсиха повече победата, но в крайна сметка не успяха да превземат добричката врата. Първото полувреме предложи тактическо надлъгване и битка основно между двете наказателни полета, а головите възможности се брояха на пръстите на едната ръка. Известно пробуждане имаше между 26-ата и 29-ата минута. Първо Янаки Смирнов опита удар от въздуха към вратата на “Монтана”, но “любимеца” на част от добричката публика Ивайло Василев улови. Паритет в това отношение се получи три минути по-късно, когато Атанас Илиев от гостите тества рефлекса след центриране от корнер на Димитър Илиев, който бе на мястото си и предотврати опасността.
На почивката гостите направиха наведнъж две офанзивни смени и почти изцяло пренесоха действията в половината на “жълто-зелените”. В 59-ата мин. Николай Цветков нацели гредата на добричката врата, но при удара фаулира и Д. Илиев. В 77-ата мин. монтанчани имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от съдията Гарабедов, след което състезател на гостите шутира в очертанията на рамката, където Даниел Граматиков трябваше да чисти почти от голлинията.  В 80-ата мин., роденият в Добрич Ат. Илиев стреля мощно от около 20 метра, след което топката премина на сантиметри от целта. Последният шанс за тима на “Монтана” да открие резултата в мача бе в 84-ата мин. В нея Сергей Георгиев отправи силен удар с глава, но Димитър Илиев се намеси акробатично и улови.

„Железничарите” победиха на... Юношите отстъпиха пред... Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се...