С минимален резултат се наложиха „жълто-зелените”

„Добруджа” - „Светкавица” /Тщ/ - 1:0 /1:0/

Размер на шрифта: a | a | a 13:13 13 април 2017
Поредна победа с минималното 1:0 през пролетния дял на първенството в Североизточна трета лига взе футболният тим на „Добруджа”. В заключителен мач от първата фаза на шампионата „жълто-зелените” преодоляха на стадион „Дружба” отбора на „Светкавица” /Търговище/. Единственото попадение в срещата реализира Кристиан Пешков в 27-ата минута. Нападателят напредна на скорост в нак. поле и насочи остро топката към вратата, където съперников бранител и Илиян Капитанов опитаха да подложат безуспешно крак пред голлинията. Очакванията на малкото зрители по трибуните, че любимците им ще влязат във втория етап на шампионата с изразителен резултат не се оправдаха. До края на полувремето с пропуски се отличиха Явор Колев, който не успя да засече топката на метър от вратата, а също Капитанов и Казаков. При ударът на последния топката срещата гредата на защитаваната от „мълниеносците” врата. През втората част водения от треньора Радослав Вардаров състав продължи да доминира, но без особен резултат. Добричките състезатели се настаниха трайно в половината на гостите, като липсата на желаната комуникация и точни извеждащи подавания в предни позиции не позволиха да бъде превзета отново съперниковата врата. Може би в последните минути на двубоя мислите на „жълто-зелените” бяха насочени към днешния жребий във Варна. От 12,00 ч. в ЗС на БФС в морската столица ще бъдат определени двойките от втората фаза, където отборите ще бъдат разделени на първа седмица и втора четворка. Тимовете там ще се срещнат още веднъж помежду си, като всеки от първият поток ще разполага с 3 домакинства и 3 гостувания. След вчерашния мач добричлии остават на второ място в класирането. Водачите от „Черноморец” /Балчик/ гостуваха в Нови пазар на „Ботев”, като срещата е прекратена при резултат 1:0 за избраниците на Георги Иванов /Геша/.
„Добруджа” игра в състав: Зл. Златев, Ал. Йовчев, Д. Граматиков, Ст. Иванов, Яв. Колев, П. Казаков, Ил. Капитанов, Т. Тодоров /С. Симеонов/, Кр. Пешков /М. Мехмедов/, Ем. Илиев /Д. Димитров/, Ст. Андонов.

Добруджанска Трибуна си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

Спарингът в Попово спечелиха... „Черноморец” /Бч/ се класира... Проверка с тим от... „Добруджа” щурмува „Б” група... Два детски отбора на ФК... Децата премериха сили на... Националките победиха с дузпи „Добруджа” приема... Ромите от Присад триумфираха... Минимална победа срещу... Легенда на Сърбия и „Интер”... „Добруджа” излиза за трите... „Добруджански спортист”... Балчиклии играят със... Отборът на ФСГ „Васил Левски”... Терените край морето са готови... Футболистите на „Добруджа”... Отложиха срещата с... Балчиклии са полуфиналисти за... Капитанов се разписа за успеха... За трите точки в Хитрино отиват... За едно полувреме се отпушиха... Радослав Вардаров: В отбора... Четирима футболисти са аут за... УЕФА и БФС дадоха четири... „Добруджа” взе първа пролетна... По график за Нови пазар се... Четвърти в турнир „София къп”... Икономично начало за добричлии Радослав Вардаров: С малко...