„Добруджа” взе само точка от „Кубрат”

Размер на шрифта: a | a | a 13:24 29 август 2017
С равенство – 1:1, завърши първото есенно гостуване на „Добруджа” в първенството на Североизточна трета футболна лига. Добричлии не успяха да прекършат в Кубрат едноименния отбор и допуснаха изравняване в последната минута на двубоя. „Жълто-зелените”, които влязоха в срещата като фаворит за спечелването и, потвърдиха тези си амбиции през първото полувреме. Малко преди почивката Явор Колев бе добре пласиран в нак. поле след корнер и след удар с глава оплете топката в мрежата на домакините. През втората част добруджанци продължиха да доминират в игрови план и да имам преимущество при владеенето на топката, което по никакъв начин не бе материализирано. Все пак направилия официален дебют с фланелката на „Добруджа” Румен Николов и Лионел Матадос поставиха на изпитание съперниковият страж, но при шутовете им лисваше необходимата прецизност и изненада. От своя страна състезателите на „Кубрат” сюрпризираха неприятно своите гости малко след като бяха изтекли 90-те минути от редовното време на мача. Изравнителното попадение падна от пряк св. удар. Треньорът на добричлии Диян Божилов заяви, че изравнителният гол на съперника е вследствие на липса на концентрация. След колективна грешка в отбрана допуснахме да се стигне до този фаул, от който домакините се възползваха. Без да прозвучи като оправдание, теренните условия в Кубрат бяха ужасни и способстваха за изравняване на съотношението на силите в двете единайсеторки. Хубавото е, че се разминахме със сериозни травми и ще се готвим в пълен състав за предстоящото домакинство на „Септември” /Тервел/, което е на дневен ред и е също толкова важно, коментира наставникът.

До края на седмицата решават... На 18 август стартират мачовете... “Добруджа” постигна класика... “Добруджа” превзе на два пъти... Пореден шанс получават... “Добруджа” завъртя равенство... Добруджанци отстъпиха пред... Вторият отбор на „Лудогорец”... Добричлии озориха руски гранд „Добруджа” излиза срещу... Неуспешно начало за балчиклии... И по футболна линия се... "Динамо" /М/ вкара осем гола във... “Черно море” обърна балчиклии... Паланков подсилва... „Устрем” /Дончево/ ще играе в... 24 футболисти излязоха за първа... „Фараон” с румънски паспорт... С 11-кратен шампион на Русия... Седми в България завършиха... Подготовка започват добруджанци Съперниците за контроли... „Добруджански спортист”... С „Ботев” /Пд/ на финалите в... “Добруджа” стартира от... Потвърдиха участието на... Коловати посети с японска... „Устрем” /Дончево/ достигна... Децата на “Добруджа” са шести... Дали Добричка област ще излъчи...