„Добруджа” взе само точка от „Кубрат”

Размер на шрифта: a | a | a 13:24 29 август 2017
С равенство – 1:1, завърши първото есенно гостуване на „Добруджа” в първенството на Североизточна трета футболна лига. Добричлии не успяха да прекършат в Кубрат едноименния отбор и допуснаха изравняване в последната минута на двубоя. „Жълто-зелените”, които влязоха в срещата като фаворит за спечелването и, потвърдиха тези си амбиции през първото полувреме. Малко преди почивката Явор Колев бе добре пласиран в нак. поле след корнер и след удар с глава оплете топката в мрежата на домакините. През втората част добруджанци продължиха да доминират в игрови план и да имам преимущество при владеенето на топката, което по никакъв начин не бе материализирано. Все пак направилия официален дебют с фланелката на „Добруджа” Румен Николов и Лионел Матадос поставиха на изпитание съперниковият страж, но при шутовете им лисваше необходимата прецизност и изненада. От своя страна състезателите на „Кубрат” сюрпризираха неприятно своите гости малко след като бяха изтекли 90-те минути от редовното време на мача. Изравнителното попадение падна от пряк св. удар. Треньорът на добричлии Диян Божилов заяви, че изравнителният гол на съперника е вследствие на липса на концентрация. След колективна грешка в отбрана допуснахме да се стигне до този фаул, от който домакините се възползваха. Без да прозвучи като оправдание, теренните условия в Кубрат бяха ужасни и способстваха за изравняване на съотношението на силите в двете единайсеторки. Хубавото е, че се разминахме със сериозни травми и ще се готвим в пълен състав за предстоящото домакинство на „Септември” /Тервел/, което е на дневен ред и е също толкова важно, коментира наставникът.

Балчиклии отстъпиха на... И Георги Колев напусна Добрич Тийнейджър от Добрич премина... Ново попълнение се присъедини... 15 футболисти започнаха... В „Балчик къп” се включват... Два съперника за контроли... Нова година – ново Общо... “Лайф Корнер” спечели... Сътресения във ФК „Добруджа”... Славни ветерани си дават среща... Осем отбора се впускат в... Разпуснаха футболистите до 10... Малките добруджанци се... Коледен турнир по футбол в зала... “Добруджа” увеличи аванса си... Точката в Гълъбово изпуснаха... „Жълто-зелените” ще... За точков финал се настройват в... Последен домакински мач за... Изпратиха юрист да свири на... „Черноморец” /Бч/ се изнася... Дисципът поряза балчиклии с... “Добруджа” спечели... Балчиклии не преклониха глава... С ново нападение „Добруджа”... В Балчик се готвят за битка с... Подготовка за „Кубрат”... Поредно Общо събрание ще... Равенство и победа за юношите...