„Добруджа” удари „Калиакра”, дръпна с 14 точки на върха

Размер на шрифта: a | a | a 14:46 15 март 2018
Футболният тим на „Добруджа” върви все по-уверено към завръщане във Втора лига на България. Добричлии дръпнаха с 14 точки на върха в Североизточна трета лига след изиграните вчера мачове от отложения XIX кръг. „Жълто-зелените” гостуваха в Каварна на „Калиакра” и спечелиха безапелационно с 5:1. Изненадата дойде от Суворово, където едноименния отбор отстъпи с 0:1 на възродения състав на „Спартак” /Варна/, воден от Енгибар Енгибаров.
Колкото до регионалното дерби край морето, интрига на стадион „Калиакра” имаше единствено в началните минути. Каварнеци получиха студен душ още в 5-ата мин., когато Румен Николов отбеляза първия си гол в мача. Нападателят бе добре пласиран в нак. поле след корнер и отблизо оплете топката в мрежата. В 20-ата мин. таранът можеше да покачи, но останал сам срещу съперниковия страж, стреля в тялото му. Николов поправи грешката си две минути по-късно, когато получи пас от Беадир Беадиров и не сгреши. Класическото 3:0 оформи Кристиян Петков в 28-ата мин. Секунди преди почивката домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като топката спря в ръката на добруджански бранител. Точен от бялата точка бе новото попълнение в редиците на „Калиакра” Преслав Пасев.
И през второто полувреме гостите продължиха да контролират действията на терена, за да дойде 53-ата мин. В нея Кр. Петков прояви съобразителност и реализира второто си попадение в двубоя. Крайното 5:1 за лидера на североизток фиксира Б. Беадиров в 76-ата мин. Със спечелените 3 точки добричлии вече са с 50 пункта - 16 победи, 2 равенства и без допусната загуба.
„Добруджа” игра в състав: Д. Илиев, М. Благов, Яв. Колев /Кр. Георгиев/, Ах. Адемов, Д. Дончев, С. Симеонов, Б. Беадиров, Д. Кадир /Ем. Стоянов/, Р. Николов, Кр. Петков /Кр. Пешков/, Ст. Андонов.

“Добруджа” се озори с “Локо”... Диян Божилов: Голямата... “Несебър” пречупи балчиклии... Румен Николов е аут две... Три от три за „Черноморец” /Бч/... Станимир Андонов наказа два... Добруджанци сгъстиха... Само Явор Колев е под въпрос за... „Черноморец” /Бч/ взе първото... Балчиклии загубиха от кандидат... Oтборът на ЦСКА посети община... ЦСКА избра да тренира отново в... “Добруджа” спечели с лекота... Диян Божилов: Решението за... Полиция усмирява фенове на... Важни три точки взе... Добруджанци се готвят да... Два домакински шанса се... „Соколите” подготвят четири... Добруджанецът Радослав Боянов... Добричлии се спряха на петица и... Балчиклии остават без победа... Двама футболисти са под въпрос... За дерби се настройват... За поредна победа след 25... Балчиклии изпуснаха преднина... Отложиха всички мачове на... Успешно начало за добричлии в... За летящ старт се подготвят... Балчиклии спечелиха преди...