„Добруджа” не пожали тервелчани и се класира за зоналното

Размер на шрифта: a | a | a 11:30 12 октомври 2017
Футболният отбор на „Добруджа” спечели областния кръг от турнира за Купата на Аматьорската лига и придоби право да спори в зоналната фаза на състезанието. На финала, който се състоя вчера на стадион „Дружба”, добричлии не се церемониха много с друг третодивизионен тим – „Септември” и надделяха с разгромното 8:0. Макар че първото полувреме не предвещаваше подобно поражение за тервелчани, след като съставите се оттеглиха за почивка при 2:0, през втората част зрителите по трибуните станаха свидетели на рубриката „Гол след гол”. Първото попадение в мача падна в 11-ата мин., а негов автор стана Кристиян Петков след извеждащ пас зад гърба на съперниковата отбрана. Две минути по-късно Кристиан Пешков се разписа по идентичен начин и не остава шансове на вратаря Николай Николов. С два гола през втората част на Мердин Мехмедов до 59-ата мин. резултатът набъбна на 4:0. Секунди след това наставникът на „жълто-зелените” Диян Божилов направи наведнъж разрешени четири /от общо пет/ смени, което преобърна изцяло събитията на терена. На 5:0 в 67-ата мин. покачи новопоявилият се на игралното поле Георги Колев, а десетина по-късно Мехмедов оформи своя хеттрик в срещата. Кристиан Пешков и Румен Николов сложиха точка на спора със заключителни попадения в 85-ата и 88-ата мин. на мача, който изпълни ролята на тренировка преди двубоите за първенство в края на седмицата. В събота са срещите от Х кръг в Североизточна трета лига. Добричлии приемат от 16,00 ч. на собствен терен „Бенковски” /Бяла/, а по същото време в Тервел единайсеторката на „Септември” се изправя срещу гостуващия „Хитрино”. „Добруджа” игра в състав: С. Андреев, Ал. Йовчев, Яв. Колев, Ах. Адемов, Д. Дончев, В. Боев, В. Попчев, Ем. Илиев, М. Мехмедов, Кр. Петков, Кр. Пешков /Д. Граматиков, Г. Колев, Р. Николов, С. Симеонов, Г. Димитров/.

Победният ход ще затвърждават... Децата и юношите ще пътуват до... Албена и Добрич домакинстват... Пети успех атакуват балчиклии Два от представителите на... Добричлии няма да се щадят... Сериозно разместване на... Стаж в „Айнтрахт” /Франкфурт/... “Добруджа” измъкна дербито Добруджанци се готвят в пълен... Мартин Христов: Срещу... Стадион „Дружба” приема... „Добруджа” и „Септември” ще... “Добруджа” не остави шансове... Диян Божилов: Изиграхме мач с... “Черноморец” /Бч/ грабна трите... Румен Николов се завръща срещу... Три отбора от областта се... Балчиклии ще затвърждават... Лесен успех в Аматьорската... Детският отбор завърши втори в... Пет отбора спорят на областно... „Черноморец” /Бч/ взе точка на... Победно през Хитрино преминаха... Момчетата на Венци Желев... „Добруджански спортист” се... “Добруджа” победи, но не убеди Диян Божилов: Не съм давал... Балчиклии не удържаха... „Добруджа” играе по-рано...