“Добруджа” не остави шансове на “Калиакра”

Размер на шрифта: a | a | a 12:28 02 октомври 2017
Футболният тим на “Добруджа” се наложи убедително с 5:0 срещу “Калиакра” в мач от поредния кръг на първенството в Североизточна трета лига. Очакванията за дерби на стадион “Дружба” не се оправдаха, като интригата в двубоя до голяма степен беше убита още през първото полувреме. Домакините излязоха по-концентрирани на терена и още в 3-ата мин. поведоха в резултата. Името си сред голмайсторите записа Лионел Матадос, който бе изведен от Георги Колев в центъра на разсеяната каварненска отбрана и технично преодоля съперниковия страж за 1:0. На 2:0 само пет минути по-късно покачи Румен Николов. Централният нападател получи пас след пробив от дясно на Матадос и оставен абсолютно сам в близост до точката за изпълнение на дузпа оплете топката в мрежата. В заключителните пет минути на първата част “жълто-зелените” направиха серия от пропуски. Отлични голови възможности се откриха последователно пред Георги Колев и Станимир Андонов, които стреляха разсеяно. За капак и Матадос на два пъти нацели гредите. Първо Симеон Симеонов достави перфектен пас към бързоногия нападател, който без забавяне стреля изненадващо от около 20-ина метра, но топката срещна напречната греда и излезе в аут. Малко преди почивката от малък ъгъл Матадос изпрати коженото кълбо в страничния стълб. Гостите от Каварна, в чийто редици личаха няколко имена на състезатели, преминали пред добричкия отбор, се активизираха в началото на второто полувреме. Още при първото си слизане към вратата на домакините се получи меле, но бранител в зелено реагира адекватно и изчисти далеч от нак. поле. В 74-ата мин. гредата отново помогна на гостите, като този път шансът не бе на страната на Р. Николов. Само минута след това Ст. Андонов не сгреши и покачи на 3:0. Последните две попадения в края на срещата реализира резервата Велимир Попчев. В 87-ата мин. той оползотвори пас на Васко Боев и благодарение на добрата си физика елиминира съперников защитник, а след това пусна топката край плонжа на вратаря. Полузащитникът оформи крайното 5:0 след удар с глава секунди преди края на мача. Със спечелените 3 точки добричлии се укрепиха на върха в класирането, където делят първото място със “Суворово”. В следващия IX кръг “жълто-зелените” гостуват именно на съперника от Варненска област.
“Добруджа” игра в състав: Д. Илиев, Ал. Йовчев, Д. Граматиков, Ах. Адемов, Яв. Колев, В. Боев, Ст. Андонов /78 - Ем. Илиев/, С. Симеонов /84 - Д. Дончев/, Р. Николов, Г. Колев, Л. Матадос /69 - В. Попчев/.

С ново нападение „Добруджа”... В Балчик се готвят за битка с... Подготовка за „Кубрат”... Поредно Общо събрание ще... Равенство и победа за юношите... Футболистите спряха да... Вицешампиони в Дряново станаха... „Добруджа” завърши наравно в... “Локо” /Горна Оряховица/... „Жълто-зелените” са с паднал... Черноморци ще крадат точки и от... “Черноморец” /Бч/ се справи и с... В Балчик се готвят да препънат... Децата и младшата възраст... До немската футболна... Победният ход ще затвърждават... Децата и юношите ще пътуват до... Албена и Добрич домакинстват... Пети успех атакуват балчиклии Два от представителите на... „Добруджа” не пожали... Добричлии няма да се щадят... Сериозно разместване на... Стаж в „Айнтрахт” /Франкфурт/... “Добруджа” измъкна дербито Добруджанци се готвят в пълен... Мартин Христов: Срещу... Стадион „Дружба” приема... „Добруджа” и „Септември” ще... Диян Божилов: Изиграхме мач с...