“Добруджа” измъкна дербито

Размер на шрифта: a | a | a 11:49 09 октомври 2017
Футболистите на “Добруджа” спечелиха дербито на Североизточна трета лига в Суворово срещу едноименния тим. „Жълто-зелените” надделяха с 2:1 и оглавиха еднолично класирането. Сблъсъкът между двата отбора, които преди този кръг бяха с равен брой точки, премина при подчертан интерес, като бе наблюдаван от близо 350 зрители. Гостите започнаха доста мотивирано мача, и след началния съдийски сигнал се настаниха в съперниковата половина. Резултатът бе отрит в 16-ата минута от Георги Колев. Полузащитникът шутира остро от границата на нак. поле, топката рикошира в крак на защитник и заблуди вратарят на “Суворово” за 0:1. След попадението домакините изравниха постепенно играта и на свой ред поставиха на изпитание Димитър Илиев. Така се стигна до 40-ата минута, когато Любомир Генадиев наказа грешка в добруджанската отбрана, и с глава изравни.
Второто полувреме отново започна по-добре за гостите от Добрич, които бяха решени да зарадват около стотината свои привърженици на кокетния стадион в Суворово. В 67-ата минута международният съдия Станислав Тодоров от Шумен даде дузпа за „жълто-зелените”. Тя бе изработена от Румен Николов, който навлезе на скорост в наказателното поле и бе фаулиран от съперниковия вратар. Точен от бялата точка беше Симеон Симеонов, който покачи на 1:2. В оставащите минути до края добричлии можеха да вкарат и трети гол, но шутът на Адемов бе париран със сетни усилия от стража на “Суворово”. В крайна сметка победата и трите точки станаха притежание на добруджанци, които застанаха на върха в Североизточна трета лига.
“Добруджа” игра в състав: Д. Илиев, Ал. Йовчев, Д. Граматиков, Ах. Адемов, Яв. Колев, В. Боев /90 - Д. Дончев/, Ст. Андонов, С. Симеонов, Р. Николов /80 - Кр. Пешков/, Г. Колев, Л. Матадор /76 - В. Попчев/.

Двама футболисти пропускат... “Добруджа” се озори с “Локо”... Диян Божилов: Голямата... “Несебър” пречупи балчиклии... Румен Николов е аут две... Три от три за „Черноморец” /Бч/... Станимир Андонов наказа два... Добруджанци сгъстиха... Само Явор Колев е под въпрос за... „Черноморец” /Бч/ взе първото... Балчиклии загубиха от кандидат... Oтборът на ЦСКА посети община... ЦСКА избра да тренира отново в... “Добруджа” спечели с лекота... Диян Божилов: Решението за... Полиция усмирява фенове на... Важни три точки взе... Добруджанци се готвят да... Два домакински шанса се... „Соколите” подготвят четири... Добруджанецът Радослав Боянов... Добричлии се спряха на петица и... Балчиклии остават без победа... Двама футболисти са под въпрос... „Добруджа” удари „Калиакра”,... За дерби се настройват... За поредна победа след 25... Балчиклии изпуснаха преднина... Отложиха всички мачове на... Успешно начало за добричлии в...