Добричлии озориха руски гранд

“Добруджа” - “Динамо” /Москва/ - 0:2 /0:1/

Размер на шрифта: a | a | a 13:47 02 юли 2018
Оптимистично начало на контролите от предсезонната подготовка дадоха футболистите на “Добруджа”. Макар че отстъпиха с 0:2 на руския гранд “Динамо” /Москва/, избраниците на треньора Диян Божилов се понравиха с мотивацията и хъса за игра, който демонстрираха в тази дебютна лятна проверка. Срещата с гостите от руската столица се състоя на основния терен в КК Албена, където присъстваха агитки и на двата отбора. От пресслужбата на “Динамо” /М/ дори оприличиха атмосферата на стадиона като такава, каквато се получава в дербитата срещу съгражданите им от ЦСКА /М/. Иначе съперникът на “жълто-зелените”, разполагащ с многомилионен бюджет и финиширал на 8-ма позиция в Премиер лигата на страната си, започна със самочувствие мача и още в началните минути създаде няколко опасности пред добруджанската врата. Така се стигна до 25-ата мин., в която Евгени Марков се възползва от грешка в добричката отбрана и откри – 0:1. След попадението символичните домакини заиграха далеч по-открито и започнаха да задържат по-трайно топката в съперниковата половина. Въпреки това до нови попадения не се стигна и полувремето завърши в полза на гостите. На почивката наставникът на “Динамо” /М/ Дмитрий Хохлов пусна не терена изцяло нова единайсеторка. В хода на срещата и Д. Божилов даде възможност за изява на всички налични състезатели, водещи подготовка. В игра не се появи единствено новопристигналият халф Илия Джамов, който е изостанал кондиционно. В заключителните десетина минути на двубоя добричките футболисти се хвърлиха смело в атака и имаха шансове да изравнят. Както нерядко се случва във футбола, съперникът се възползва от оголените пространства в защитната линия на “жълто-зелените” и вкара втори гол. Негов автор в 88-ата мин. стана Иван Темников, оформил крайното 0:2 за своя тим. Отборът на “Динамо”, който при едноседмичния си престой у нас бе отседнал в база в Кранево, вчера се прибра в Москва. На 5 юли динамовци се отправят за нов подготвителен лагер в Австрия. В подножието на Тирол те ще изиграят контроли със сънародниците си от “Зенит” /Санкт Петербург/, чешкия “Яблонец” и “Арминия” /Билефелд/ от Германия. На добруджанци обаче въобще няма да им се налага да правят подобни изнурителни преходи и остават здраво стъпили на земята. По програма следващият спаринг на “жълто-зелените” е на 4 юли /сряда/. Тогава на стадион “Дружба” ще гостува “Лудогорец II” от Разград, който също е участник във Втора лига на България.

„Добруджа” преодоля юношите... „Устрем” /Дончево/ започна... Казахстанският „Шахтьор”... „Черноморец” /Бч/ ангажира... До края на седмицата решават... На 18 август стартират мачовете... “Добруджа” постигна класика... “Добруджа” превзе на два пъти... Пореден шанс получават... “Добруджа” завъртя равенство... Добруджанци отстъпиха пред... Вторият отбор на „Лудогорец”... „Добруджа” излиза срещу... Неуспешно начало за балчиклии... И по футболна линия се... "Динамо" /М/ вкара осем гола във... “Черно море” обърна балчиклии... Паланков подсилва... „Устрем” /Дончево/ ще играе в... 24 футболисти излязоха за първа... „Фараон” с румънски паспорт... С 11-кратен шампион на Русия... Седми в България завършиха... Подготовка започват добруджанци Съперниците за контроли... „Добруджански спортист”... С „Ботев” /Пд/ на финалите в... “Добруджа” стартира от... Потвърдиха участието на... Коловати посети с японска...