“Черноморец” /Бч/ се справи и с “Литекс”

Размер на шрифта: a | a | a 13:32 30 октомври 2017
Серията си от мачове без загуба във Втора футболна лига продължи отборът на “Черноморец” /Балчик/. В среща от XIII кръг избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/ се наложиха драматично у дома с 1:0 над “Литекс”. Гостите от Ловеч имаха своите шансове да се разпишат на терена в Белия град, но в крайна сметка останаха с празни ръце. През първата част състезателите на “Литекс” създадоха по-добрите положения, като липсата на съсредоточеност и майсторство при ударите на Т. Кънев и Ив. Иванов не им позволиха да дадат преднина за отбора си.
След почивката изчаквателната тактика на черноморци бе заменена с далеч повече агресия и директност при атаките към съперниковота врата. Възможност да порази целта първо се откри пред Мирослав Начев, който отблизо не успя да засече добре топката. Все пак в 70-ата мин. домакините ликуваха, а точен бе обичайният заподозрян - Владислав Мирчев. Централният нападател бе на правилното място в съперниковото нак. поле и промуши коженото кълбо в мрежата за 1:0. В заключителните минути на мача гостите тръгнаха да изравняват на тежкия и разкалян терен. Така се стигна до 89-ата мин., когато “Литекс” получи право да изпълни дузпа. Зад бялата точка застана Ивайло Раденцов, чийто удар бе париран от стража на балчиклии Християн Христов, съхранил победата за тима си. “Черноморец” /Бч/ вече има 22 точки в актива си и заема пето място в таблицата преди последните два мача от кръга, които трябва да се изиграят. За отбелязване е също, че отборът от Белия град подобри серията си на 8 поредни срещи без загуба от началото на сезона, като последното поражение за първенство е с дата 19 август.

„Черноморец” /Бч/ се изнася... Дисципът поряза балчиклии с... “Добруджа” спечели... Балчиклии не преклониха глава... С ново нападение „Добруджа”... В Балчик се готвят за битка с... Подготовка за „Кубрат”... Поредно Общо събрание ще... Равенство и победа за юношите... Футболистите спряха да... Вицешампиони в Дряново станаха... „Добруджа” завърши наравно в... “Локо” /Горна Оряховица/... „Жълто-зелените” са с паднал... Черноморци ще крадат точки и от... В Балчик се готвят да препънат... Децата и младшата възраст... До немската футболна... Победният ход ще затвърждават... Децата и юношите ще пътуват до... Албена и Добрич домакинстват... Пети успех атакуват балчиклии Два от представителите на... „Добруджа” не пожали... Добричлии няма да се щадят... Сериозно разместване на... Стаж в „Айнтрахт” /Франкфурт/... “Добруджа” измъкна дербито Добруджанци се готвят в пълен... Мартин Христов: Срещу...