Балчиклии не преклониха глава пред кандидат за елита

Размер на шрифта: a | a | a 14:00 20 ноември 2017
Футболистите на “Черноморец” /Балчик/ показаха в пореден мач, че могат да спорят като равен с равен с кандидатите за елита. В среща от XV кръг край морето гостува състава на “Царско село” /София/, а сблъсъкът завърши наравно – 1:1. Заради наводнения терен двубоят започна с близо 40-минутно закъснение, което като че ли допълнително нажежи страстите още преди началния съдийски сигнал. Състезателите на домакините се приспособиха по-добре към разкаляното игрално поле, за да открият резултата в 13-ата минута. Цветан Илиев намери добре топката от границата на нак. поле и с насочен удар изненада съперниковия страж за 1:0. Малко преди почивката гостите можеха да изравнят, но с шут от около 25 метра Павел Петков нацели гредата. Топката се върна в Карабельов, който стреля в обсега на вратаря Християн Христов и не успя да го преодолее.
В 58-ата мин. гредата помогна и на столичани, след като един от най-ниските на терена Генади Луго засече топката с глава. Най-дискусионното положение в мача дойде в 65-ата мин. Състезателите от Белия град предявиха претенции за дузпа заради игра с ръка на бранител на “Царско село” в нак. поле, но реферът Георги Иванов остана безмълвен. При идентична ситуация пет минути по-късно в отсрещното поле той не се поколеба и отсъди наказателен удар в полза на “Царско село”. Решението на рефера отприщи страстите сред футболистите и хората от треньорския щаб на “Черноморец”, които потърсиха обяснение за двойният аршин при тълкуване на правилника. Зад бялата точка застана Павел Петков, който се разписа за 1:1. В оставащите минути до края гостите опитаха да си тръгнат от Балчик с целия комплект точки, но безрезултатно.

„Добруджа” преодоля юношите... „Устрем” /Дончево/ започна... Казахстанският „Шахтьор”... „Черноморец” /Бч/ ангажира... До края на седмицата решават... На 18 август стартират мачовете... “Добруджа” постигна класика... “Добруджа” превзе на два пъти... Пореден шанс получават... “Добруджа” завъртя равенство... Добруджанци отстъпиха пред... Вторият отбор на „Лудогорец”... Добричлии озориха руски гранд „Добруджа” излиза срещу... Неуспешно начало за балчиклии... И по футболна линия се... "Динамо" /М/ вкара осем гола във... “Черно море” обърна балчиклии... Паланков подсилва... „Устрем” /Дончево/ ще играе в... 24 футболисти излязоха за първа... „Фараон” с румънски паспорт... С 11-кратен шампион на Русия... Седми в България завършиха... Подготовка започват добруджанци Съперниците за контроли... „Добруджански спортист”... С „Ботев” /Пд/ на финалите в... “Добруджа” стартира от... Потвърдиха участието на...