Балчиклии не преклониха глава пред кандидат за елита

Размер на шрифта: a | a | a 14:00 20 ноември 2017
Футболистите на “Черноморец” /Балчик/ показаха в пореден мач, че могат да спорят като равен с равен с кандидатите за елита. В среща от XV кръг край морето гостува състава на “Царско село” /София/, а сблъсъкът завърши наравно – 1:1. Заради наводнения терен двубоят започна с близо 40-минутно закъснение, което като че ли допълнително нажежи страстите още преди началния съдийски сигнал. Състезателите на домакините се приспособиха по-добре към разкаляното игрално поле, за да открият резултата в 13-ата минута. Цветан Илиев намери добре топката от границата на нак. поле и с насочен удар изненада съперниковия страж за 1:0. Малко преди почивката гостите можеха да изравнят, но с шут от около 25 метра Павел Петков нацели гредата. Топката се върна в Карабельов, който стреля в обсега на вратаря Християн Христов и не успя да го преодолее.
В 58-ата мин. гредата помогна и на столичани, след като един от най-ниските на терена Генади Луго засече топката с глава. Най-дискусионното положение в мача дойде в 65-ата мин. Състезателите от Белия град предявиха претенции за дузпа заради игра с ръка на бранител на “Царско село” в нак. поле, но реферът Георги Иванов остана безмълвен. При идентична ситуация пет минути по-късно в отсрещното поле той не се поколеба и отсъди наказателен удар в полза на “Царско село”. Решението на рефера отприщи страстите сред футболистите и хората от треньорския щаб на “Черноморец”, които потърсиха обяснение за двойният аршин при тълкуване на правилника. Зад бялата точка застана Павел Петков, който се разписа за 1:1. В оставащите минути до края гостите опитаха да си тръгнат от Балчик с целия комплект точки, но безрезултатно.

Балчиклии отстъпиха на... И Георги Колев напусна Добрич Тийнейджър от Добрич премина... Ново попълнение се присъедини... 15 футболисти започнаха... В „Балчик къп” се включват... Два съперника за контроли... Нова година – ново Общо... “Лайф Корнер” спечели... Сътресения във ФК „Добруджа”... Славни ветерани си дават среща... Осем отбора се впускат в... Разпуснаха футболистите до 10... Малките добруджанци се... Коледен турнир по футбол в зала... “Добруджа” увеличи аванса си... Точката в Гълъбово изпуснаха... „Жълто-зелените” ще... За точков финал се настройват в... Последен домакински мач за... Изпратиха юрист да свири на... „Черноморец” /Бч/ се изнася... Дисципът поряза балчиклии с... “Добруджа” спечели... С ново нападение „Добруджа”... В Балчик се готвят за битка с... Подготовка за „Кубрат”... Поредно Общо събрание ще... Равенство и победа за юношите... Футболистите спряха да...